ASKİ SPOR KULÜBÜ’NÜN ŞAMPİYON SPORCULARINDAN MANSUR YAVAŞ’A ZİYARET

ASKİ Sporlu şampiyon Milli güreşçiler Taha Akgül ve Rıza Kayaalp’i makamında ağırlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Hem Ankara’nın hem de ülkemizin adını bütün dünyaya duyurmaya devam edecekler” dedi.

 

 

ASKİ Sporlu Milli güreşçiler Taha Akgül ve Rıza Kayaalp Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret etti.

 

 

Ziyarete; Ankara Büyükşehir ASKİ Spor Kulübü Genel Koordinatörü Abdullah Çakmar, ASKİ Spor Kulübü sporcularından Taha Akgül, Rıza Kayaalp, Akif Canbaş, Ferhat Binici, Atakan Yüksel, Süleyman Atlı, Soner Demirtaş, Ali Cengiz, Selçuk Can, Cavit Acar ve Murat Fırat da katıldı.

 

 

YAVAŞ: “ÇOCUKLAR İÇİN ROL MODEL OLMALARI ÖNEMLİ”

Burada yaptığı konuşmada, ASKİ Spor Kulübü sporcularının özellikle çocuklar için önemli rol model olmalarını gerektiğinin altını çizen ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Öncelikle tebrik ediyorum. En son çocuklara yönelik yapılan çalışmalarda, ağabeylerinin başarıları onları da özendirecek. Hem Ankara’nın hem de ülkemizin adını bütün dünyaya duyurmaya devam edecekler. Özellikle çocuklar için rol model olmaları önemli. ASKİ’de rol model çok” dedi.

 

 

Ekonomik sıkıntılar çeken vatandaşların moral bulacağı şeylere çok ihtiyacı olduğunu kaydeden Yavaş, “ASKİ Spor Kulübümüz ve güreşçilerimiz fazlasıyla başarıyorlar. Olimpiyatlara kadar birkaç tane güreş var. Çok çok teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum sizi. Kulüp yönetiminden tutun antrenörlerimize kadar, hepinizden Allah razı olsun. İnşallah başarılar bizimle olsun” diye konuştu.

 

 

“GÜREŞE ASKİ SPOR OLARAK HİZMETLERİMİZ DEVAM EDİYOR”

ASKİ Spor Kulübü Genel Koordinatörü Abdullah Çakmar ise Sırbistan’da yapılan dünya güreş şampiyonasına 11 sporcu ile katıldıklarını kaydederek, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde de büyük bir başarı ilke imza attık. Biz Türk sporuna, Türk güreşine ASKİ Spor olarak hizmetlerimiz devam ediyor. Bir de tabii katkıları olan kişiler var. Özellikle onursal başkanımız Sayın Mansur Yavaş. Bize bir ağabey bir baba gibi yaklaşımlar gösteriyorlar. Her zaman destek veriyorlar. Özellikle milletimize ve Ankara Büyükşehir Belediyemize, Başkentimize büyük başarılar getirdik ve getirmeye de devam edeceğiz. Ülkemizde bize hizmet veren, bize destek veren herkese bu anlamda çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

ASKİ Sporlu Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, “Bu büyük başarıyı tekrardan ülkemize ve Ankara’mıza kazandırdığımız için mutluyum. Bize verilen değerin, bize sunulan imkânların karşılığını verebilmek benim büyük amacım hedefim demişimdir. ASKİ Spor Kulübü’müz büyük destekler verdi bize, büyük imkânlar sağladı ve bizden sadece başarı istedi. 11 kez Avrupa’da, 5 kez dünyada, 3 kez de olimpiyat madalyası kazandırdım. Sağ olsun Mansur Başkan bizleri bugün yeni şampiyonluğumuzdan dolayı kabul etti ve tebrik etti” sözleriyle düşüncelerini aktarırken,  ASKİ Sporlu Milli Güreşçi Taha Akgül ise şunları söyledi:

 

“Biz öncelikle milletimizi temsil ediyoruz. Bayrağımızı dalgalandırıyoruz. 12 senedir Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor’dayız. Kulübümüzün bizim üzerimizde emeği çok. Şu an Mansur Başkan’ımız sağ olsunlar bize çok büyük destek veriyorlar. Kulüp Başkanımız Yüksel Aslan, Genel Koordinatörümüz Abdullah Çakmar sağ olsunlar kulübümüze gerçekten çok büyük destekleri var. Benim 3. dünya şampiyonluğum oldu bu. Gerçekten benim için çok önemliydi çünkü en son 2015 yılında dünya şampiyonu olmuştum. Yedi sene sonra tekrardan bir şampiyonluk kazandırmış oldum. Bundan sonra da olimpiyatlara çok az kaldı. Bu süreçte bir Avrupa bir dünya şampiyonası daha yapılacak. İnşallah o 2 şampiyonada da şampiyon olup, olimpiyata yine aynı şekilde dünya şampiyonu olarak girmek istiyorum.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu