Ardahan, kurtuluşunun 103’üncü yıl dönümünü coşkuyla kutluyor

Ardahan, kurtuluşunun 103’üncü yıl dönümünü coşkuyla kutluyor

ARDAHAN-BHA

Kutlama etkinlikleri kapsamında 23 Şubat Cuma günü, Merkez Camii’nde sabah namazı buluşması düzenlenecek ve şehitler için dua edilecek. Ayrıca, Serhat Ulu Camii’nde şehitler için mevlit ve hatim programı gerçekleştirilecek.

Cuma günü tüm camilerde Ardahan’ın kurtuluşu ve şehitlik konusunda hutbeler okunacak, vaazlar verilecek. Saat 09.30’da Valilik Binası önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirilecek. Valilik Binası önünde devam edecek olan kutlama etkinliklerinde ise saat 09.45’te Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanının tören katılımcılarına ve öğrencilere kurtuluş günü kutlamaları yapılacak. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Belediye Başkanı Faruk Demir’in günün anlam ve önemini belirten konuşması gerçekleştirilecek.

Etkinlikler kapsamında ayrıca öğrenciler tarafından şiirler okunacak, müzik öğretmenleri tarafından türküler seslendirilecek ve Halk Eğitim Merkezi’nin yöresel oyunlar ekibi gösteri sunacak. Ayrıca, kurtuluş günü nedeniyle düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verilecek. Kutlama etkinlikleri, Rahvan atların geçişi ve Tören Alanı’ndan Yanık Camii’ye işgalden kurtuluşa şehitlere saygı yürüyüşü ile sona erecek.

Bu anlamlı gün, Ardahanlıların bir araya gelerek tarihlerini ve bağımsızlık mücadelelerini coşkuyla hatırlamalarına vesile olacak.

2024/02/17434454031708590925.jpg

2024/02/4932089681708590928.jpg

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu