ANKARAKARTINIZI ONLİNE ALIN, KARTINIZ EVİNİZE GELSİN

Koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde vatandaşların evlerinde kalmaları ve sosyal izolasyonun sağlanması amacıyla yaptığı yeniliklere bir yenisini daha ekledi ve Ankarakart başvurularını online ortama taşıdı.

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü’nün yeni uygulamasıyla, vatandaşlar  Ankarakart almak için artık gişelere gitmek zorunda kalmayacak. Vatandaşlarımız, “www.ankarakart.com.tr” sitesine üye olduktan sonra dört kolay adımda yapacakları başvuru ile Ankarakartları hazırlanacak ve kargo şirketi aracılığıyla teslim edileceğini. Kartını elden teslim almak isteyenler ise tüm işlemlerini online olarak tamamladıktan sonra, randevu alarak kartların başvuru noktalarından teslim alabileceği duyruldu.

 

 

Ankaralıların hayatını kolaylaştıran başvuru noktalarında oluşabilecek yığılmaların da önüne geçecek olan uygulamadan ilk olarak öğrenci, öğretmen ve 65 yaş üstü vatandaşlar faydalanacak; ilerleyen zamanlarda da tüm Ankaralılar, kart satın alım işlemleri için bu uygulamayı kullanabilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu