ANKARAGÜCÜ – YUKATEL DENİZLİSPOR
![](https://www.ankarakenthaber.com/wp-content/uploads/2023/08/tmp6bwsqu6o.jpg)
Ankaragücü Süper Lig’in 15. haftasında bugün deplasmanda Yukatel Denizlispor ile karşılaşacak. Denizli Atatürk Stadı’nda saat 16.00’da başlayacak karşılaşmayı hakem Özgür Yankaya yönetecek.
Bu müsabaka öncesinde Denizlispor 12, MKE Ankaragücü, 9 puana sahip.
Yeni teknik direktörü Yalçın Koşukavak yönetiminde son 2 maçını kayıpsız geçen Yukatel Denizlispor, Ankaragücü karşısında üst üste üçüncü galibiyetini almak istiyor.
Ligde 11 maçta; 1 galibiyet, 3 beraberlik, 7 mağlubiyet yaşayan ve sadece 6 puan toplayabilen Yukatel Denizlispor, 13. hafta öncesinde göreve gelen Yalçın Koşukavak yönetiminde, Aytemiz Alanyaspor’u 1-0, BŞB Erzurumspor’u 2-1 yendi.
Ankaragücü son maçında kendi sahasında Beşiktaş’a 1-0 yenilirken, ondan önce oynadığı 3 maçta 7 puan toplayıp, çıkış yakalamıştı. Sarı-lacivertliler, Denizli maçını kazanıp yeniden bir tırmanış gerçekleştirme peşinde.
İKİLİ REKABETTE 41. KAPIŞMA
MKE Ankaragücü ile Denizlispor, Süper Lig’de daha önce 40 kez karşılaştı. Bu müsabakalarda, Ankaragücü 17, Denizlispor 6 galibiyet aldı, 17 maç berabere bitti.
Söz konusu maçlarda Ankaragücü 56, Denizlispor 39 gol attı. Ege temsilcisi, evindeki 20 maçta, sahadan 5 galibiyet, 9 beraberlik ve 6 yenilgiyle ayrıldı.
Geçen sezon Ankara’da oynanan maç 2-2 sona erdi. Denizli’deki müsabakayı Ankaragücü 1-0 galip tamamladı.
Ankaragücü’nü konuk ettiği son 7 Süper Lig maçının sadece birini kaybeden Denizlispor (2 galibiyet – 4 beraberlik) tek mağlubiyetini geçen sezon aldı.
8 MAÇTA RAKİBİNE YENİLMEDİ
Süper Lig’de Denizlispor ile oynadığı son 8 maçı kaybetmeyen Ankaragücü (4 galibiyet – 4 beraberlik) rakibine Mart 2007’den bu yana mağlup olmuyor.
Evinde oynadığı son 7 Süper Lig maçının birini kazanabilen Denizlispor (2 beraberlik – 5 yenilgi), tek galibiyetini son maçta Alanyaspor’a karşı aldı.
Süper Lig’de oynadığı son 12 dış saha maçının sadece birini kazanabilen Ankaragücü (5 beraberlik – 6 yenilgi) tek galibiyetini geçen sezonun son haftasında Denizlispor’dan aldı.
Süper Lig’in geride kalan bölümünde iç sahada en az gol atan (3) ve rakip ceza sahasında topla buluşan (85) takım Denizlispor.