ANKARA VALİLİĞİ DUYURDU: 15 GÜN SÜREYLE KISITLANDI

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada “Ankara’da vaka sayılarında maalesef artış yaşanmaktadır. Salgının engellenmesi adına her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü benzeri faaliyetler 15 gün süreyle kısıtlanmıştır” denildi. 
Ankara Valiliği, kentte corona virüsü salgınının yayılma hızının engellenmesi amacıyla toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin 15 gün süreyle kısıtlandırıldığını duyurdu.

 

 

“MAALESEF ARTIŞ YAŞANMAKTA”

 

Valilik tedbirlere rağmen vaka sayılarında artış olduğuna dikkat çekti. İnsanların toplu olarak bulunduğu açık ve kapalı alanlarda sosyal mesafeye uyulması, maske takılması ve hijyen kurallarına riayet etmesinin sağlanması ve taziye ziyaretleri ile asker uğurlamalarındaki ihlalleri önleyici ek tedbirlerin alınması istendi.

 

 

 

TOPLANTI, GÖSTERİ, YÜRÜYÜŞ

 

 

Valilik açıklamasında insanların toplu olarak bir araya gelmesinin hastalığın yayılma hızını daha da artırabileceği kaydedilerek şu ifadeler kullanıldı:

 

 

 Ankara’da vaka sayılarında maalesef artış yaşanmaktadır. İlimizde 15 gün süreyle insanların toplu olarak bir araya gelmelerine neden olabilecek her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü benzeri faaliyetlerin, düzenlenmesinin kısıtlanmasına karar verildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu