Ankara Kent Konseyi’nden Kira Ödemelerinde Erteleme Çağrısı

ANKARA KENT KONSEYİ BAŞKANI YILMAZ’DAN VİRÜSE KARŞI TOPLUMSAL DAYANIŞMA ÇAĞRISI:

SINIF, STATÜ AYRIMI YAPMAYAN BÜTÜN KESİMELRİ EŞİTLEYEN KORON VİRÜSÜNE KARŞI MÜCADELEDE KAZANMANIN TEK ŞARTI DAYANIŞMA”

“EVDEKAL VE DESTEK OL ANKARA”

22 Mart 2020-Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsün sınıf, statü ayrımı yapmadan bütün kesimleri eşitlediğini belirterek, virüse karşı verilen mücadeleden başarıyla çıkmanın tek yolunun toplumsal dayanışma olduğunu söyledi. Ankaralılara “dayanışma” çağrısında bulunan Yılmaz, “(Evdekal) Ankara diyerek virüs riskine karşı önlem alırken, iş yeri faaliyeti durdurulan, gelir sağlayamayan kesimlerin zorunlu giderlerini karşılayamama riski karşısında da hep birlikte sorumluluk üstlenmeliyiz” dedi.

Yılmaz, yazılı bir açıklama yaparak, Türkiye’nin koronavirüse karşı verdiği çetin mücadeleden başarılı çıkmasının tek şartının virüsten korunmak olduğu kadar, tüm kesimlerin birbirini ekonomik ve sosyal olarak desteklemesinden geçtiğini söyledi. Koronavirüsün sınıf, tabaka, zengin, yoksul ayrımları yapmadan tüm insanların sağlığını tehdit ettiğini, büyük bir tıbbi ve ekonomik maliyetle karşı karşıya kalınacağına dikkat çeken Yılmaz, “Birlikte yaşamak için birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Mücadelenin ilk şartı da insani değerlerimizi ön plana çıkarmaktır” dedi.

Virüse karşı mücadelenin ilk şartı sağlığı koruyarak hayatta kalma olduğunu kaydeden Yılmaz,“Kamu bu süreci kolaylıkla atlatmak için çeşitli tedbir ve destekler açıklamış olsa da bu mücadeleden hep birlikte moralle çıkmak için birbirimize ihtiyacımız var” diye konuştu.

Yılmaz, virüsün yayılmasının engellenmesi için “Evdekal” çağrısı yaptıklarını hatırlatarak, şunları söyledi.

“Evinde kalarak virüsün yayılmasına engel olmaya çalışan herkese teşekkür ediyoruz. Bu çaba virüsün tıbbi maliyetini azaltacaktır. Virüsün bir de ekonomik maliyeti ortaya çıkacak. (Evdekal) Ankara diyerek virüs riskine karşı önlem alırken, işyeri faaliyeti durdurulan, gelir sağlayamayan kesimlerin zorunlu giderlerini karşılayamama riski karşısında da hep birlikte sorumluluk üstlenmeliyiz. Hayatlarımızda artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak. Bizler Milli Mücadelenin kalbi Başkentimiz Ankara’da hem gönüllü karantina sürecinin sağlıkla atlatılması hem de ekonomik maliyetin paylaşılması, insanlarımızın bu süreçte büyük mağduriyetler yaşamaması için birbirimize destek olmalı, toplumsal dayanışma anlayışımızı ortaya koymalıyız. Faaliyetine ara verilen işyerinin kirası kadar, o işyerinde çalışan personelin de geçim derdi bizim de derdimiz olmalı. Sağlığımızı korumak için korunma çabamızda tek başınayız ama bu süreçte hayatta kalma çabamızda birlik içinde, manevi olarak omuz omuza olmamız gerekiyor.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu