ANKARA KENT KONSEYİ PANDEMİ SÜRECİNDE FARKINDALIK EĞİTİMLERİNE BAŞLIYOR
Haber
03 Şubat 2021 - Çarşamba 11:12 Bu haber 548 kez okundu
 
ANKARA KENT KONSEYİ PANDEMİ SÜRECİNDE FARKINDALIK EĞİTİMLERİNE BAŞLIYOR
ANKARA KENT KONSEYİNDEN SURİYEDEKİ YETİMLERE 500 BOYAMA KİTABI GÖNDERDİ
KENT KONSEYİ Haberi
ANKARA KENT KONSEYİ PANDEMİ SÜRECİNDE FARKINDALIK EĞİTİMLERİNE BAŞLIYOR

550 bileşeni ile Ankara’da ortak akıl için çalışan Ankara Kent Konseyi, pandemi sürecinde bileşenlerine katkı sağlamak amacıyla  online “ Farkındalık Eğitimlerine” başlıyor.

           

2021 yılının İçişleri Bakanlığı tarafından “ Afet Farkındalık Yılı” ilan edilmesine ile birlikte, Ankara Kent Konseyi, bileşeni ANDA Kardeşe Vefa Derneği tarafından hazırlanan; afet öncesi/anında ve sonrasında yapılması gereken konuları içeren ”Afet Farkındalık Eğitimi’ni” bileşenleri ile paylaşmaya başlıyor.

 

Yine; Ankara Kent Konseyi’nin bir diğer bileşeni, İnternet Medya Bilişim Federasyonu’nun sosyal medyayı etkin kullanma, internet hukuku, metin yazarlığı, e-dernekler mevzuatı, güvenli internet konularında verdiği eğitimlerde “ farkındalık eğitimleri” kapsamında Ankara Kent Konseyi bileşenleri ile buluşuyor.

           

Ankara Kent Konseyi’nin talepte bulunan bütün bileşenleri online ve ücretsiz olarak eğitimlere katılım sağlarken, eğitimlerin tamamlanmasının ardından katılımcılara e-katılımcı sertifikası verilmektedir.

           

Ankara Kent Konseyi aynı zamanda bileşenlerine çalışmalarında destek olmayı da oldukça önemsiyor. Bu kapsamda ANDA Kardeşe Vefa Derneği’nin Suriye El Bab/Başköy (Kubbesin) Halime Ana Yetim ve Kültür Merkezi’nde 382, Afrin Meryemin Yetim Merkezi’nde 110 yetim çocuğun bulunduğu yetim merkezine, Ankara’yı çocuklara anlatan “Boya Boya Ankara “  kitabı hediye ediyor.

           

Konu ile ilgili bilgi veren Ankara Kent Konseyi Çalışma Grupları ve Meclislerinden sorumlu Yürütme Kurulu üyesi Dr.Süleyman Basa; “Pandemi döneminde 550 bileşen, 2000’nin üzerinde çalışma grubu ve meclis üyemizi evlerinde yalnız bırakmak istemiyoruz. Buradan yola çıkarak bileşenlerimiz ANDA Kardeşe Vefa Derneği ve İnternet Medya Bilişim Federasyonu’nun hazırladıkları “Farkındalık Eğitimleri’ni” online olarak üyelerimizle paylaşarak eğitim süreci başlatıyoruz. Eğitimlerimizle; afet bilinci ve çok fazla mağduriyetin yaşandığı sosyal medyanın doğru kullanımı ve internet güvenliği konularında bileşen ve üyelerimize katkılar sağlamayı düşüyoruz. Farkındalık eğitimlerimiz farklı konularda eğitim vermek isteyen bileşenlerimizin gönüllü katkıları ile devam edecektir. “dedi. Ankara Kent Konseyi bileşeni ANDA Kardeşe Vefa Derneği’nin Suriye El Bab’ta bulunan yetim merkezlerine 500 adet Boya Boya Ankara kitabı gönderilmesine ilişkili olarak da bilgi veren BASA “ Suriye’de yaşanan insanlık dramı hepimizin gönül yarasıdır. Bileşenimiz ANDA Kardeşe Vefa Derneği’nin Suriye El-Bab’ta bulunan yetim merkezlerine Boya Boya Ankara kitabını göndererek orada ki yetim çocuklara bir nebze olsa da moral olmak istedik.” dedi.

Kaynak: (AKK) - ANKARA KENT KONSEYİ Editör:
Etiketler: Farkındalık Eğitimleri,Ankara Kent Konseyi, sondakika,dakikasın,ankara-son-dakika
Yorumlar
Haber Yazılımı