Ankara Kent Konseyi Başkanı Yılmaz’dan 30 Ağustos Mesajı: Esareti Değil, Cesareti Seçtik

Ankara Kent Konseyi Başkanı Yılmaz’dan 30 Ağustos Mesajı: Esareti Değil, Cesareti Seçtik

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, 30 Ağustos Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

Mesajında, ”Büyük bir adanmışlık ve vatan sevgisi ile amansız bir mücadele vererek Türk Milleti’ni yeniden dirilten İstiklal Mücadelesi göstermiştir ki, bağımsızlık Türk Milleti’nin yaşama sebebidir.” diyen Yılmaz, mücadele edilen zaferin bir bağımsızlık mücadelesi olduğunun da altını çizdi.

Başkan Yılmaz mesajında, ”Toprağın rengini ruhuyla boyamayı şeref sayan Türk Milleti için 30 Ağustos, gayretin, iradenin, zaferin ve bağımsızlığın adıdır. Ağustos ayı, tarihi yürüyüşümüzün son durağı olan ebedi yurdumuz Anadolu’yu, yeniden yurt yaptığımız aydır. Bugünün idraki içinde, tarihi sicilimize ve seciyemize yakışan bir duruşla geleceğin Başkentini inşa etmenin gayretini gösteriyoruz. Zafer Haftası olarak kutladığımız bu haftada başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere geçmişten günümüze tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve tazimle anıyorum.” dedi.

”Vatanı Kurtardık Ama Yaşatmak ve Nefes Aldırmak İçin de Cesaretle Kararlar Almalıyız”

Halil İbrahim Yılmaz, 30 Ağustos Zaferi’ni yaşatmak ve kalıcı kılmak adına kentlerin korunması gerektiğini de vurgularken, ”Şimdi de kentlerimizi korumak, yaşanılır kılmak için cesaretle kararlar
almalıyız. Vatanı kurtardık ama yaşatmak ve nefes aldırmak için de cesaretle adımlar atmalıyız.” diyerek mücadelenin devamlılığı için cesaretli adımların önemine dikkat çekti.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu