Ankara Halk Ekmek Fabrikası, çölyak ve glüten intoleransı hastalarına özel düşük fiyatlarla gıda üretiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Halk Ekmek Fabrikası, çölyak hastaları ve glüten intoleransı olan vatandaşların özel beslenme gereksinimi duyanlar için uygun fiyatlı glütensiz gıda üretimine odaklanıyor.

 

ABB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, fabrika, glütensiz ürün çeşitlerini 5’ten 20’ye çıkararak “www.baskentmarket.com.tr” adresi üzerinden Türkiye’nin 81 şehrine ürünleri ulaştırıyor.

 

Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Tamer Eski, Türkiye’de bulunan çölyak hastalarının sayısının dikkate değer olduğunu belirterek, geçen sene düzenlenen “Dünya Çölyak Günü” etkinliğiyle başlayan çölyak hastalarıyla kahvaltı etkinliklerini geleneksel hale getirdiklerini ifade etti. Ürün gamını beşten yirmiye çıkararak online satış hattı kurarak ülkenin dört bir yanındaki çölyak hastalarının ihtiyaçlarını karşılamaya devam ettiklerini vurgulayan Eski, Halk Ekmek Fabrikası’nın geniş ürün yelpazesi ve uygun fiyatlı glütensiz ürünleriyle ülke genelinde çölyak hastalarına ulaşma başarısını gururla taşıdıklarını dile getirdi.

 

Fabrika çölyak hastalarına özel olarak düzenlediği “Glütensiz Kahvaltı” etkinliğini de her ayın bir pazar günü Ankara Başkent Market GİMAT şubesinde gerçekleştiriliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu