Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Çocuklara Yaz Festivali

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Çocuklara Yaz Festivali

ANKARA – BHA

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentli çocukların yaz tatilini keyifli ve verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla eğitim, kültür ve sanat etkinlikleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’nde çocuklara özel Yaz Festivali düzenledi.

Çocuklar Keyifli Zaman Geçirdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Yaz Festivali’nde Türk Halk Müziği konserinden halk oyunlarına, palyaço gösterisinden animasyonlara kadar birçok etkinlikle çocuklar gün boyu aileleriyle birlikte doyasıya eğlendi. Dönen seyyar salıncak ve oyuncaklara binen çocuklar, kendilerine özel hazırlanan eğlence çadırlarında düzenlenen sürpriz aktivitelerde hünerlerini sergiledi.

Ücretsiz olarak düzenlenen ve 7’den 70’e tüm Başkentlilerin yoğun ilgi gösterdiği festivalde, çocuklara boyama ve hikâye kitapları hediye edilirken patlamış mısır, pamuk şekeri ve limonata da ikram edildi.

Başkentlilerden Teşekkür

Festivale katılan Başkentliler böyle bir organizasyon düzenlendiği için çok mutlu olduklarını belirterek şöyle konuştu:

Engin Akın: “Çok güzel bir etkinlik. Çocuklarımızla birlikte katıldığımız çok güzel etkinlikler var. Mansur Başkanımıza çok teşekkür ederiz.”

Songül Ölmez: “Çok güzel oldu çocuklar için. Koşa koşa geldik ve çok mutlu olduk. Başkanımızın sayesinde kitap da aldık çocuklarımıza. “

Selin Aslan: “Bence gayet güzel ve eğlenceli bir aktivite oldu. Yaz sıcaklarında sıkılıyoruz. Bayağı eğitici, öğretici ve etkili bir aktivite oldu.”

Hilal Azdar: “Çok güzel bir faaliyet. Belediyemize ve Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Boyama kitaplarımızı aldık bu alanda da çocuklar gelişecek her şey için teşekkür ederiz.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu