Anadolu Yayıncılar Derneği üyesi gazeteciler Azarbeycan’da

Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği Başkanı ve Serap Ülkü Medya A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Serap Ülkü Özdemir, 16-19 Haziran tarihleri arasında Azerbaycan’da gerçekleşecek medya forumuna katılmak üzere Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gitti.

Özdemir: “Sürekli iki devlet tek millet vurgusu yapılıyor. İnşallah verimli bir forum gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Anadolu Yayıncılar Derneği, Yeniçağ Medya Grup ve ATEV işbirliğinde Azerbayacan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen “Anadolu’dan Karabağ’a Türkiye Azerbaycan Medya Forumu”na davet edilen Özdemir, Bakü’ye gitti.

Türkiye’den Özdemir de aralarında yer aldığı yaklaşık 25 gazetecinin bulunduğu heyet, ilk olarak Medya Geliştirme Ajansı Genel Müdürü Ahmet İsmayılov’u ziyaret etti.

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) Başkanı Sinan Burhan, burada yaptığı açıklamada, Türk medyasının Karabağ Zaferi’ne verdiği desteği anımsatarak hediye takdiminde bulundu.

Sinan Burhan önderliğindeki heyet daha sonra Azerbaycan Cumhuriyeti Sivil Toplum Kuruluşlarına (STK) Devlet Destek Ajansı İcra Direktörü Aygün Aliyeva’yı ziyaret etti.

Burada heyetler arası görüşmeler gerçekleştirilirken Karabağ Zaferi’nde medyanın üstlendiği role ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu. Türk ve Azerbaycanlı gazeteciler görüş alışverişi yaptı.

Sinan Burhan, Türkiye-Azerbaycan dostluğunun çok eskilere dayandığını belirterek, Türk halkının Azerbaycan’a olan sevgisini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev arasındaki samimiyetin iki ülke arasındaki bağları daha da güçlendirdiğini ifade eden Burhan, Azerbaycan heyetine teşekkürlerini iletti.

Serap Ülkü Özdemir de Azerbaycan’da 3 gün sürecek forumun çok güzel başladığını dile getirdi.

Çok sıcak ve samimi bir ortamda ağırlandıklarını vurgulayan Özdemir, “Türkiye’den yaklaşık 25 kişilik bir gazeteci grubu ile Bakü’deyiz. İlk ziyaretlerimizde Azerbaycan heyeti ile karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunduk. Azerbaycan heyeti tarafından çok samimi ve sıcak kanlı bir ortamda ağırlanıyoruz. Karabağ Zaferi’nde medyanın rolünü konuşuyoruz. Sürekli iki devlet tek millet vurgusu yapılıyor. İnşallah verimli bir forum gerçekleştireceğiz.” dedi. (Milas Medya)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu