Altınbaş Üniversitesi de TEKNOFEST’te

Altınbaş Üniversitesi de TEKNOFEST’te

ANKARA – BHA

Birçok kamu kuruluşu ve üniversitelerin de bulunduğu TEKNOFEST’te Altınbaş Üniversitesi de bulunuyor. 2019 yılında kurulan “Eva Team” adını verdikleri araç takımı ve diğer takımlarını da sergileyen Altınbaş Üniversitesi TEKNOFEST’te gerçekleştirdikleri başarıları ve tasarladıkları ürünleri Prof.Dr.Süleyman Baştürk Birlik Haber Ajansı’na anlattı.

“TEKNOFEST Bünyesinde Yapılan Yarışmalara Aktif Bir Şekilde Katılım Sağlıyoruz”

TEKNOFEST’in her sene belirli illerde yapılması ve birçok üniversitenin dahil olmasıyla, Altınbaş Üniversitesi’nin de her sene itinayla katıldığını belirten Prof.Dr. Süleyman Baştürk, “Biz Altınbaş Üniversitesi olarak TEKNOFEST Bünyesinde Yapılan Yarışmalara Aktif Bir Şekilde Katılım Sağlıyoruz. Üniversitemiz bünyesinde kurduğumuz 2019 yılından beri ve “Eva Team” adını verdiğimiz elektrikli araç takımımız var. Aslında kurulurken elektrikli araç takımı olarak kurulduk ama zaman içerisinde insansız hava aracı, roket takımımız, insansız sualtı takımımız var. Geçen sene psikoloji takımı kurduk. TEKNOFEST bünyesinde bu yıl düzenlenen psikolojiler teknolojik yarışması vardı ve o yarışmada birinci olduk. Dolayısıyla böyle geniş bir yelpazede TEKNOFEST yarışmalarına katılıyoruz” dedi.

“Katıldığımız İlk Yıl ‘Efficiency Challenge Elektrikli Araç Elektro Mobil’ Kategorisinde Üçüncü Olduk”

Her yıl belirli kategorilerde başarı elde etmek için katılımını sürdüren Altınbaş Üniversitesi’nin katılım sağladığı ilk sene üçüncülük getirmesiyle birlikte süreci anlatan Prof. Dr. Süleyman Baştürk, “Katıldığımız ilk yıl 2019 yılında “Efficiency Challenge Elektrikli Araç Elektro Mobil” kategorisinde üçüncü olduk ve bunu üç defa tekrarladık. Geçtiğimiz yıllar boyunca. Bunun yanında otonom araç yarışlarında en iyi takım ödülünü aldık. Yine 2019 yılında jüri özel ödülü aldık. Üniversitemiz bünyesinde çoğunluğu mühendislik bölümleri olmak üzere elektrik elektronik, makine, yazılım, bilgisayar, endüstri mühendisliği gibi bölümlerden öğrencilerimizin katılımıyla, bu sene de psikoloji ve bilgisayar bölümü öğrencilerinden oluşturduğumuz takımla da katılarak birinci olduk. Sadece öğrencilerimizin derslerdeki teorik bilgilerle yetinmelerinin ötesinde bu tarz projelerle tamamen sıfırdan kendileri tasarlayıp ürettikleri ürünlerle TEKNOFEST yarışmalarına yoğun bir şekilde katılıyoruz” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu