Almanya’da Motosiklet tutkunları DİTİB Camii’nde sezon açtı

Almanya’da Motosiklet tutkunları DİTİB Camii’nde sezon açtı

İlhan Kılıç / Duisburg-BHA

Almanya ve Avrupa’nın farklı şehirlerinden gelen motosiklettutkunları, sezon açılışını Duisburg DİTİB Merkez Camii’ndeyaparak sezonuna büyük bir etkinlik ilemerhabadedi.

800’e yakın motosiklet sürücüsünün bir araya geldiği sezonaçılışında Duisburg DİTİB Merkez Camii Dernek BaşkanıYusuf Aydın, “Rabbim yolunuzu açık eylesin, bela vekazalardan muhafaza eylesin diye dua ederek, motorkullanırken dikkatli ve duyarlı davranmaları, güvenli olmaları, seyir halindeyken fazla hız yapmamaları konusunda da tavsiyelerde bulundu.

Duisburg DİTİB Merkez Camii Din Görevlisi Niyazi Toktarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan dua ile sezonaçılışı yapıldı.

Her yıl farklı yerde planladıkları sezon açılışının, bu yılDuisburg DİTİB Merkez Camii’nde düzenlenmesindenduyduğu memnuniyeti ifade eden motosiklet kullanıcılarıderneği başkanı Zeki Kaman ise, bu imkânı bize sunan evsahibi Duisburg DİTİB Merkez Camii dernek yöneticilerineteşekkür etti.

Duisburg DİTİB Merkez Camii avlusu farklı hacimlerdekimotosikletlerle yoğun ilgi gördü. Toplu olarak fotoğraf da çektiren motor tutkunları, konvoy eşliğinde camiden ayrıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu