Ali BABACAN Beypazarı Ziraat Odasını ziyaret etti.

 

BEYPAZARI (BHA)- Beypazarı Ziraat Odası başkanı Mustafa Ateş, çiftçinin durumu hakkında, Ziraat Odası başkanlığını kim ziyaret ederse etsin, doğru bilgiler vermeye, aktarmaya çalıştıklarını bildirdi.

Beypazarı Ziraat Odası başkanı Mustafa Ateş, anlatılanları abartmadan sade ve yalın bir şekilde anlatarak, odamıza ziyarete gelenleri bilgilendirmeye çalıştıklarını söyledi.

Çarşamba günü akşamüzeri odalarına DEVA partisi Genel başkanı Ali Babacan’ın ziyarette bulunduğunu anlatan Ziraat Odası başkanı Ateş, “Sayın genel başkana Beypazarı Tarımı verimli toprakları, Beypazarı ilçesinde nelerin, hangi ürünlerin yetiştirildiği, yada üretildiği bilgisini verdim. Beypazarı İlçesinde kaç yüz bin dekar tarım arazisi var.

Bunun ne kadarında, hububat, ne kadarında sebze üretimi yapılıyor. Tek ket bu bilgileri sayın Genel başkana aktardım” şeklinde konuştu.

 

Birçok konuda Sayın Genel başkana bilgiler aktardığına değinen Ziraat Odası başkanı Ateş, şunları kaydetti:

 

“Öncelikli olarak Beypazarı İlçesinde üretilen ve yetiştirilen havuç hakkında bilgiler verdim Ardında da, girdilerin yüksek olduğu bilgisini verdim. Mazotun yüksek fiyatından, çiftçinin girdi maliyetlerinin oldukça yükseldiğini aktardım. Çiftçinin ürettiğinden para kazanamaz hale geldiğini ilettim. Ayrıca, çiftçinin en büyük sorunu olan miras hukuku; arazilerin hala ebeveynlerin üzerine olduğundan ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bunun düzeltilmesi gerektiği bilgisini kendileriyle paylaştım” (Yaşar Tonbak)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu