AĞBAL’DAN MODEL FABRİKAYA DESTEK

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir’le birlikte ASO 1. OSB’de yer alan Model Fabrika’yı ziyaret etti.

Burada gerçekleşen eğitimler sonucu artan verimlilik sonuçlarından çok etkilenen Ağbal, Model Fabrikaların Türkiye’nin her yanında olması gerektiğini söyledi.

ASO Başkanı Özdebir’le birlikte ASO 1. OSB’de ziyaretlerde bulunan Ağbal, önce Dinçsa İlaç Fabrikası’nın yeni üretim tesislerinde incelemelerde bulundu. Dinçsa Yönetim Kurulu Başkanı Aytaç Dinçer ve kızı Alara Dinçer’den yatırım ile üretilen ilaç ve gıda takviyesi ürünler hakkında bilgi alan Ağbal, daha sonra Türkiye’nin en modern ilaç tesislerinden biri olan fabrikanın üretim alanlarını tek tek gezdi.

Ağbal daha sonra bölgede yer alan ve Model Fabrika olarak bilinen “Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi”ni ziyaret etti. Burada merkezin çalışmaları hakkında ASO Başkanı Özdebir’den bilgi aldı. Özdebir, merkezde yüzden fazla firmaya birer günlük fragman eğitimleri verildiğini, daha sonra ise 8 firmanın “Öğren ve Dönüş” programına katıldığını belirtti. 4 ay süren program sonucunda firmaların verimliliklerini yüzde 150 seviyelerine kadar arttırdığına dikkat çeken Özdebir, Türkiye’nin dünya ile rekabet edebilmek için verimlilik problemini aşması gerektiğini vurguladı. Özdebir, bunun için de dijitalleşmeden önce firmaların “Yalın Üretimi” öğrenmesi gerektiğine dikkat çekti.

Merkezin çalışmalarından çok etkilendiğini ifade eden Ağbal ise Başkanlık olarak zaten dijital dönüşüm merkezlerini desteklediklerini belirterek, verimlilik için Model Fabrikaların da yaygınlaştırılması gerektiğini ifade etti.

Ağbal daha sonra ASO Başkanı Özdebir’le birlikte ASO Sürekli Eğitim Merkezi’ne geçerek, buradaki atölyeleri gezdi ve ASOSEM’in çalışmaları hakkında da bilgi aldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu