ABB’NİN ÜCRETSİZ ARAÇ ÇEKİCİ HİZMETİ DEVAM EDİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak, konforlu bir ulaşım sağlamak, araç arızası ya da kazalar sebebiyle yaşanan trafik sıkışıklığını önlemek amacıyla 2 yılı aşkın süre önce başlattığı ücretsiz araç çekici hizmetine devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Başkent 153’ü arayarak ücretsiz araç çekici hizmetinden yararlanmak isteyen tüm vatandaşlara hafta içi 07.00-09.30 saatleri arasında çekici hizmeti sunuyor. 

 

   

Ankara Büyükşehir Belediyesinin hayatı kolaylaştıran insan odaklı hizmetleri hız kesmeden devam ediyor.

    

 

Başkentte trafik akışını kolaylaştırmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, 2 yılı aşkın süre önce başlattığı ücretsiz araç çekici hizmetine devam ediyor.

 

 

HAFTA İÇİ 07.00-09.30 ARASI ARAÇ KAZASI YA DA ARAÇ ARIZASINDA ÇEKİCİ HİZMETİ İMKÂNI

Eskişehir Yolu, İstanbul Yolu, Konya Yolu ve Samsun Yolu üzerinde Fen İşleri Daire Başkanlığına ait 4 ayrı kurtarma aracı yolda kalan, aracı arızalanan ya da kaza geçiren sürücülere hafta içi her gün 07.00-09.30 saatleri arasında ücretsiz olarak hizmet vermeyi sürdürüyor.

   

 

‘Başkent 153’e gelen ihbarlar sonrası kazanın meydana geldiği veya aracın arızalandığı noktaya giden ekipler, trafik güvenliğini gözeterek araç sahipleri ile araçları en yakın sanayiye kadar götürüyor.

 

 

VATANDAŞLAR UYGULAMADAN MEMNUN

 Vatandaşların mağdur olmamaları için ihtiyaç duydukları anda hızlı şekilde yanlarında olmaya çalıştıklarını belirten Araç Çekici Hizmeti Sorumlusu Orhan Boran, “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak hafta içi 07.00-09.30 saatleri arasında kurtarıcı hizmeti vermekteyiz. İstanbul Yolu, Eskişehir Yolu, Konya Yolu ve Samsun Yolu’nda bekleyen araçlarımızla arıza yapan ya da kaza yapan araçları en yakın tamirhaneye götürüyoruz” dedi.

    

 

Vatandaşlar, yolda kalan araçlara yönelik başlatılan ücretsiz araç çekici hizmetinden duydukları memnuniyeti şu sözlerle ifade etti:

 

-Veysi Çelebi: “Sabah saatlerinde aracımın bozulması sonrası Başkent 153’ü aradım kısa süre içinde araçları ücretsiz olarak çekmeye geldiler. Arabamı çekerek istediğim yere kadar da götürdüler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

-Turgut Coşkun: “Ankara Büyükşehir Belediyesinin aracı arızalanan veya kazaya karışan araçlara ücretsiz çekici hizmeti verdiğini görmüştüm. Aracımın arızalanması sonrası Başkent 153’ü aradım kısa sürede yardım etmeye geldiler. Bu hizmette katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu