ABB KENT TARİHİNE SAHİP ÇIKIYOR: TARİHİ MEKANLARDA ÇEVRE KİRLİLİĞİNE GEÇİT YOK
Haber
07 Ocak 2022 - Cuma 10:55 Bu haber 667 kez okundu
 
ABB KENT TARİHİNE SAHİP ÇIKIYOR: TARİHİ MEKANLARDA ÇEVRE KİRLİLİĞİNE GEÇİT YOK
ANKARA Haberi
ABB KENT TARİHİNE SAHİP ÇIKIYOR: TARİHİ MEKANLARDA ÇEVRE KİRLİLİĞİNE GEÇİT YOK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bir yandan kentin tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkmaya devam ederken bir yandan da toplum sağlığı ve görsel kirlilikle mücadele kapsamında da çalışmalarını sürdürüyor. Ankara Zabıtası ve Kent Estetiği Daire Başkanlığı, mahalle esnafından gelen şikâyetler üzerine kentin önemli turizm bölgelerinden biri olan Hacı Bayram Mahallesi’nde yer alan çöp evde temizlik çalışması yaptı.

 

  

Başkent’in tarihi ve kültürel mirasını gelecek nesillere aktarmak ve turizmini geliştirmek için projeler üreten Ankara Büyükşehir Belediyesi, tarihi ve kültürel mirasın korunması amacıyla hem toplum sağlığını etkileyen hem de görsel kirliliğe neden olan alanların temizliğini de titizlikle sürdürüyor.

   

 

Büyükşehir Belediyesi son olarak kentin turizm bölgelerinin başında gelen Altındağ Hacı Bayram Mahallesi’nde bir çöp evi temizleyerek dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirdi.

 

 

MAHALLE ESNAFINDAN YOĞUN ŞİKAYET

Hacı Bayram Mahallesi esnafından gelen yoğun şikâyet üzerine harekete geçen Ankara Zabıtası ile Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri, Eti Zafer Sokak No:15 Altındağ adresinde çevre ve halk sağlığını tehdit eden çöp evde temizlik çalışması yaptı.

    

 

Ankara’nın tarihi mekanlarından birisi olan Hacı Bayram Mahallesi’nde çevre kirliliğine geçit vermeyen Büyükşehir Belediyesi, tespit edilen noktalar ile vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediyor.

 

Kaynak: (ABB) - ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı