“6 Milyon 750 Bin Çocuğumuza Yüzme Öğrettik”

“6 Milyon 750 Bin Çocuğumuza Yüzme Öğrettik”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projelerinin devam ettiğini belirterek, “Bu proje sayesinde 6 milyon 750 bin çocuğumuza yüzme öğrettik. Bu yılki hedef 3 milyon daha ilave etmek. Birçok ilde yüzme havuzları inşa ediyoruz. Bu güzel ülkenin çocuklarının sporu bir yaşam tarzı haline getirmesini hedefliyoruz.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 81 ilde uygulanan ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi ile 6 milyon 750 bin çocuğa yüzme öğrettiklerini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Eyüpsultan Belediyesi iş birliğiyle yapılacak Kemerburgaz Kapalı Yüzme Havuzu’nun temel atma törenine katıldı.

Törene Bakan Bak’ın yanı sıra Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, protokol üyeleri, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

Bakan Osman Aşkın Bak, temel atma töreninde yaptığı açıklamada, “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projelerinin devam ettiğini belirterek, “Bu proje sayesinde 6 milyon 750 bin çocuğumuza yüzme öğrettik. Bu yılki hedef 3 milyon daha ilave etmek. Birçok ilde yüzme havuzları inşa ediyoruz. Bu güzel ülkenin çocuklarının sporu bir yaşam tarzı haline getirmesini hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Spor Ülkesi Olma Yolundayız”

İstanbul’da gerçekleştirilen spor atılımında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın rolüne vurgu yapan Bakan Bak, “Son 21 yılda Türkiye’ye binlerce tesis yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Bugün de bir tesisimizin temelini atacağız. 6 ay içinde bitireceğiz ve bu mahallenin çocuklarına hediye edeceğiz. Yaz spor okullarında milyonlarca çocuğumuza hizmet ediyoruz. Bu tesisler sayesinde yetişen sporcuların uluslararası başarılarını görüyoruz. Voleybolda milli takımlarımızın şampiyon olması ve diğer branşlarda gelen madalyalar… Bu yıl 3 bin 167 madalya kazandık. Bu artarak devam ediyor. Ülkemizin gelişmesi için bunlar çok önemli. Spor ülkesi olma yolundayız. Bakanlık olarak deprem bölgemizde oluşturduğumuz konteyner kentlerde çocuklara seyyar yüzme havuzları sayesinde yüzme öğretiyoruz. Depremin travmalarının bitmesi için çalışıyoruz. Her zaman gençlerimizin ve çocuklarımızın emrindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Eyüpsultan’a 3. yüzme havuzunu kazandıracaklarını aktaran Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken ise, “Bu ülkeye iyi eserler bırakmaya gayret ediyoruz. Yaklaşık 60-65 bin nüfusa ve iki mahallemizin ortasına denk gelen bir havuz olacak. Gençler için toplam 33 tesisimiz var. Artarak da devam edecek. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu