300 KAPASİTELİ OTO GALERİCİLER SİTESİ İNŞAATI BAŞLADI

Ankara Oto Galericileri Derneği (ANODER) Başkanı İlkay Kalkan, İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde (İvedik OSB) aldıkları arsaya 300 kapasiteli Oto Galericiler Sitesi yapılmasına dair inşaat çalışmalarını başlattıklarını belirterek, gerekli şartları taşıyan esnafa, inşaatın tamamlanmasına kadar süre tanınması gerektiğini bildirdi.

 

Apartman altlarına galeri açılmasının yönetmelikle tamamen engellendiğini hatırlatan Kalkan, “Taşınma tarihiyle ilgili farklı dengeler gözetilmeli. Galerici esnafı, taşınmak yönünde arzusu olmasına rağmen, uygun koşullarda iş yeri bulamadığı için taşınmayı gerçekleştirememektedir. Uygun koşullarda bir iş yerini oluşturmak için çaba sarf eden esnafa gerekli zaman tanınmalıdır” dedi.

ÇALIŞMA BAŞLADI

 

Kalkan, Ankara’da 2 bin 500 civarında galerici esnafının hizmet verdiğine, ancak sadece 550 kapasiteli bir adet Oto Galericiler Sitesi bulunduğuna dikkat çekti. Derneğin, kooperatifleşme yoluyla İvedik OSB’de aldığı arsaya 300 kapasiteli ikinci Oto Galericiler Sitesi yapılması konusunda inşaat çalışmalarını başlattığını belirten Kalkan, şu ifadeleri kullandı: “Yaklaşık 18 ay gibi bir sürede biteceğini öngördüğümüz Oto Galericiler Sitesi tamamlanıncaya kadar kooperatif üyesi olduğunu ya da inşaatı devam eden sitelerden dükkân aldığını ve ilgili yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten en az bir 1 yıl öncesine kadar galericilik yaptığını belgelendiren esnafa inşaatın tamamlanmasına kadar süre verilmesi ya da en az 18 aylık bir süre için geçici de olsa bir ruhsatın verilmesi gerekmektedir.” 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu