3. ULUSLARARASI KAPADOKYA BALON FESTİVALİ

“BALONFEST’22”

BALON VE SAHNE GÖSTERİLERİYLE

COŞKULU BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Kapadokya Balon Festivali “BalonFest’22”, 21 Temmuz’da gerçekleşen açılışında; gündoğumunda yapılan özel tasarımlı balon gösterileriyle başladı. Festival doyasıya eğlenilen konserler ve sahne şovlarıyla 24 Temmuz’a kadar devam edecek.

Türkiye’nin ilk sıcak hava balon üretici firması olan Pasha Balloons’un ana sponsorluğunda, MEHA Havacılık organizasyonuyla 3’üncü kez düzenlenen Uluslararası Kapadokya Balon Festivali “BalonFest’22”, 21 Temmuz’daKapadokya bölgesinde gerçekleşen özel tasarımlı balon gösterileriyle açılışını yaptı. “BalonFest’22”de; gün doğarken Kapadokya’dan kalkış yapan sıcak hava balonlarına İngiltere, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, İsviçre, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Brezilya, İspanya, Makedonya, Slovenya ve Türkiye olmak üzere 12 farklı ülkeden gelen figürlü balonlar eşlik ediyor.

“BalonFest’22”nin ilk gününde; özel şekillere sahip balonlarla eğlenceli bir gündoğumu balon gösterisi yapılırken, Kapadokya’nın tanıtımı için çeşitli etkinlikler düzenlendi. Balon içi aktiviteleri, keşif sahneleri, lazer gösterileri ve Türkiye’de Pasha Balloons tarafından gerçekleştirilen night glow (ışıklı balon gösterisi) misafirlere sunuldu. Festivalin akşam programında; ünlü şarkıcı Aleksandra Stan konser verirken, Anadolu Ateşi’nin gösterisiyle unutulmaz anlar yaşandı.

“BalonFest’22”nin İkinci Günü Müzik Doluydu

Dört gün boyunca misafirlerini ağırlayacak olan “BalonFest’22”nin ikinci gününde; Pandami Music grubunun ardından Zeynep Bastık müzikseverlerle buluştu. Konser sonrası sahnedeki yerini alan Doğukan Manço, DJ performansıyla festival coşkusunu ikiye katladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Nevşehir Valiliği ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü himayelerinde; Göreme, Uçhisar ve Ortahisar belediyelerinin destekleriyle her yıl daha fazla katılımcıyı ağırlayan Uluslararası Kapadokya Balon Festivali, balon turizminin marka değerini artırmayı amaçlarken, Kapadokya’nın da Türkiye’nin tanıtımına daha büyük katkılar sağlaması hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu