19 MAYIS ATATÜRK KUPASI BAŞLADI

Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından “Türkiye Evden Yarışıyor” sloganıyla dijital platformda bir süredir düzenlenen dijital otomobil sporları etkinlikleri 19 Mayıs Atatürk Kupası ile devam ediyor. 

 

 

Birden fazla branşta organize edilmeye başlanan Kupa organizasyonu, e-Ralli, e-Pist ve e-Tırmanma branşlarının yanı sıra Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü’nün (ESOK) düzenleyeceği e-Rallikorss branşında da Atatürk Kupası sahibini bulacak.

 

 

 

 

 

Ankara Kent Konseyi, İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu, Türk Sanayici İş Adamları Vakfı ve birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği Atatürk Kupasında 00 kapı numarasıyla İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu Başkanı Dr. Süleyman Basa ve 0 kapı numarasıyla Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz direksiyon başına geçerek projeye destek verdi. 

 

 

 

 

 

 

Proje ile ilgili bilgi veren Ankara Otomobil Sporları Kulübü Başkanı İbrahim Çağrı Nerkiz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle evde kalınması gereken günleri keyifli hale getirebilmek için beş haftadır çeşitli dijital yarışlar gerçekleştirdiklerini belirtti. 

 

 

Nerkiz, Türkiye’nin ilk Dijital Rallisi olan 23 Nisan e-Ralli Kupasında görülen büyük ilgi sonrasında birçok okul ve sivil toplum kuruluşunun e-spor takımı kurarak etkinliklere katıldıklarının memnuniyet verici olduğunu ve organizasyonlara devam ederek e-sporun gelişmesi için kısa zaman içerisinde bir similasyon merkezi kuracaklarını söyledi. 

 

 

Bilgisayar ve oyun platformlarından Dirt rally 2.0 oyununa sahip yarış severlerin Ralli, Tırmanma ve Rallikross yarışlarına katılmaları mümkün. Dijital Pist Etkinliği için Assetto Corsa oyununa sahip olmak gerekiyor. Ayrıntılı bilgi ve e-spor etkinlikleri için anok@anok.org.tr adresine eposta göndermeniz veya ANOK hesaplarına ulaşmanız yeterli…
 

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına ve “evde kal” çağrısına destek olacak etkinlikler için devam eden kayıtlar; her yaştan herkese açık, ücretsiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu