YILMAZ: “ANKARA’YI ANLAMAK, ANADOLU’YU ANLAMAKTIR”
Haber
13 Mart 2021 - Cumartesi 08:28 Bu haber 513 kez okundu
 
YILMAZ: “ANKARA’YI ANLAMAK, ANADOLU’YU ANLAMAKTIR”
KENT KONSEYİ Haberi
YILMAZ: “ANKARA’YI ANLAMAK, ANADOLU’YU ANLAMAKTIR”

Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı ve Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz; bir çok medeniyete mekan olan Anadolu’nun önemli bir kültür birikimine de sahip olduğunu, tüm bu özelliklerin Başkent Ankara’da var olduğunu belirterek, “Ankara’yı anlamak, Anadolu’yu anlamaktır” dedi.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleşen “Anadolu Tarihi ve Kültür Değerlerini Anlama Çalıştayı” ATO ev sahipliğinde yapıldı. Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından ikincisi gerçekleştirilen çalıştayın açılışında konuşan AKK Başkanı ve ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmazkültür, sanat ve maneviyat açısından zengin bir coğrafya olan Anadolu’yu tüm özellikleri ile dünyaya tanıtmak gerektiğinin altını çizerek, “Bu görev bize düşüyor. Kendi değerinin farkında olmayan topraklar üzerinde, çaresizliği kader olarak benimsemiş bir gelecek büyütmek yerine, milli mücadele ruhu ile harmanlanmış, aidiyet duygusunu içinde barındıran bir nesil yetiştirmeliyiz” dedi.

Tarihi ve o tarihten kalan eserleri önce o toplumun kendisinin tanıması ardından da dünyaya tanıtması gerektiğini kaydeden Yılmaz, “Son yıllarda yapılan çalışmalarla Ankara’ya birçok yatırım yapıldı. Ankara’yı sadece Türkiye’nin değil, kültür ve sanatın da başkenti haline getirebilecek avantajlı bir konumdayız. Küçük esnaftan, turizm sektörüne kadar ekonomiye katkı sağlayacak bu avantajlar, istihdam konusuna da büyük katkı sağlayacaktır. Refah içinde aydınlık bir geleceğe ulaşmanın yolu sahip olduğumuz bu hazinelere ışık tutarak birlik ve dirlik yaşamaktan geçiyor” diye konuştu.

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir ve Ankara Milletvekili Arife Polat Düzgün’ün açılış konuşmalarıyla başlayan çalıştayda, 21. Dönem Ankara Milletvekili, Ankara Kent Konseyi Kale Meclisi Sözcüsü Şevket Bülent YahniciAnkara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş, Başkent Ankara Meclisi Başkan Yardımcısı Sanem Arıkan da birer konuşma yaptı. Doç. Dr. Oğuzhan Aydın’ın modoratörlük yaptığı toplantıya, ATO Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Acar ve Meclis Üyeleri de katıldı.

Kaynak: (AKK) - ANKARA KENT KONSEYİ Editör:
Etiketler: YILMAZ:, “ANKARA’YI, ANLAMAK,, ANADOLU’YU, ANLAMAKTIR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı