TAHA AKGÜL, MİNDERLERE DÖNMEYE HAZIR
Haber
16 Ekim 2020 - Cuma 10:42 Bu haber 462 kez okundu
 
TAHA AKGÜL, MİNDERLERE DÖNMEYE HAZIR
SPOR Haberi
TAHA AKGÜL, MİNDERLERE DÖNMEYE HAZIR

Olimpiyat şampiyonu milli güreşçimiz Taha Akgül, 9 ay önce milli takım kampında sakatlanmasını ve tedavisinin ardından artık güreşebilecek seviyeye geldiğini, hedefinin ikinci olimpiyat altın madalyasını almak olduğunu söyledi. Milli sporcu, 12 Aralık'ta Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da Dünya Şampiyonası'nın başlayacağını hatırlatarak, "Süreç benim için olması gerektiği gibi hatta daha da iyi... Hamdolsun omzumda operasyon geçirdiğim bölgenin diğer tarafımdan hiçbir farkı yok, şu an güreşebilecek seviyeye de geldim. Elmadağ'daki kampta Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyoruz. Milli takımdaki arkadaşlarımız neyi çalışıyorsa ben de aynı antrenmanları yapabilecek seviyedeyim" ifadelerini kullandı."PANDEMİ SONRASINDAKİ DURUMUMU GÖRECEĞİZ"


Minderden uzak kaldığı dönemde güreşinin biraz bozulduğunu, bunu toparlamaya çalıştığını anlatan Taha Akgül, şöyle devam etti: "Şu an tam formda değilim, onu da Dünya Şampiyonası öncesi 2 aylık dönemde kazanabilir miyim bilmiyorum. Ama Dünya Şampiyonası benim için olimpiyatın provası olacak. En iyi rakiplerim gelecek, hedefim tabii ki dünya şampiyonluğu olacak. Yine favori olacağım, hedefim yine altın madalya olacak. Ama olumsuzluk durumunda da kendimi üzmeyeceğim çünkü ciddi bir sakatlık geçirdim. Pandemi sonrası performanslar da değişecek. Nasıl olacağımı, rakiplerimin performansını bilmiyorum. Eksiklerimize göre olimpiyatın yolunu çizeceğiz.""TOKYO İÇİN 4 KOTA BOŞTA, İNŞALLAH ONLARI DA ALIRIZ"


Dünya Şampiyonası'na hazırlık süreciyle ilgili konuşan 29 yaşındaki sporcu, "Yükseklik ve koşu kampımız da olacak, o kampta kondisyon depolayacağız. Pandemiye göre biraz erken gitme durumumuz da var. Bu kamptan sonra 15 gün arayla iki kampımız olacak. Sonrasında şampiyonanın yapılacağı Belgrad'a gideceğiz" yorumunu yaptı. Taha Akgül, Sırbistan'da yapılacak Dünya Şampiyonası öncesi Rusya, Bulgaristan ve Polonya'da hazırlık turnuvaları olduğunu, bunlara katılma durumunu teknik ekiple değerlendireceklerini dile getirerek, "Olimpiyat vizesini serbest stilde Süleyman Atlı ile ben aldım. 6 vize 4'ü boşta. 55 kilo ile 120 kiloda aldık, en üst ile en alt, ortalar boş şu an. İnşallah 4'te 4 yaparız, serbest stilde 6'da 6 gideriz" şeklinde görüş belirtti.
 


'MİNİKLERDE HİÇ MADALYAM YOK'


Güreşe 12 yaşında başladığını anlatan Taha Akgül, unutamadığı anları şöyle anlattı: "Babam evin içinde ağabeyimle bizi güreştiriyordu, baba güreşçi, ağabey güreşçi öyle başladık. Geçen sürede en çok şampiyonluklarımı, yenildiğim maçları ve sakatlıklarımı unutamıyorum. Dünya şampiyonalarında 2 kez son 10 saniyede kaybettim, ikisini de unutamıyorum. Zor geçti, 2 dünya şampiyonluğum gitti. Şu an 4 dünya şampiyonluğum olabilirdi. Özellikle 2017'de ayağım kaydı son saniye, öyle puan verdim. Unutamadığım maçlar onlar var. Şampiyonluklarım, 2016 Rio Olimpiyatları unutulmaz, hayatta unutamayacağım anlar. Artı küçükken alamadığım madalyalar, güreş adına miniklerde hiç madalyam yok, sonradan başarı geldi. Aslında kariyerimde unutamadığım anım da çok."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milli güreşçimiz, Taha Akgül, sondakika,dakikasın,ankara-son-dakika
Yorumlar
Haber Yazılımı