İZMİR CADDESİ’Nİ CANLANDIRACAK ZİYARET
Haber
11 Ocak 2022 - Salı 21:38 Bu haber 514 kez okundu
 
İZMİR CADDESİ’Nİ CANLANDIRACAK ZİYARET
Geçtiğimiz günlerde İzmir Caddesi’ndeki işletme sahiplerini konuk eden Ankara Ticaret Odası’dan iade-i ziyaret…
ANKARA Haberi
İZMİR CADDESİ’Nİ CANLANDIRACAK ZİYARET

Esnafla sohbet eden ve incelemelerde bulunan Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran’a, ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Koç da eşlik etti.

 

 

İzmir Caddesi’nin Ankara ticareti için önemli bir yer olduğunu belirten ATO Başkan Baran, bölgenin canlanması adına destek olacaklarını açıkladı. Sorun ve şikayetleri dinleyen Baran esnafla sohbet etti. 

 

“Kızılay Ankara’nın Ulus’tan sonraki kalbidir” diyen ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ise “Toplumun her kesiminin alışverişini yaptığı bir bölge burası. Sadece ticarileştirmek değil hayata tutunmak, markalar üzerinden kent aidiyetini artırmak da gerekiyor” dedi.

 

 

Bölgenin canlanmasına turizmin de katkı sunacağını ifade eden Yılmaz, “Hacı Bayram-ı Veli ile Augustus Tapınağı sırt sırta duruyor şehirde. Bu bile bir kente milyonlarca turist gelmesini sağlar. Sezar’ın, Ertuğrul Gazi’nin bulunduğu şehirdir Ankara. 7 milyon kişi gelip Anıtkabir’i ziyaret ediyor neden buradaki tekstilcilerden alışveriş yapmıyor? Kentteki markalaşmayı yapmalıyız. Evet, pandemi nefesimizi kesti ama yeniden doğduk. Atakule’yi kolye yapacağız. Hitit Güneşi’ni küpe yapacağız. Anadolu’dan gelen esnaf bilecek ki İzmir Caddesi yaşıyor. Kültür-sanatla ticareti ilişkilendirmeliyiz. Bunun bir ekonomisi var. Birlik olmalıyız. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Ticaret Odası, Ankara Kent Konseyi ve tüm kurum, kuruluşlar ile dayanışma içinde olarak beraber çalışmalıyız. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da çok emek veriyor. Yayalaştırılmış sokaklarda ticaret yüzde 70 artıyor” diye konuştu.

 

 

İzmir Caddesi’ndeki turun ardından esnafla görüşen heyet fikir alışverişinde bulundu. Toplantının ardından da ATO Başkanı Gürsel Baran başkanlığındaki heyet esnaf ziyaretlerini sürdürdü ve cadde meydanında açıklamalar yapıldı.

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Koç, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş, Ankara Ticaret Odası ve Ankara Kent Konseyi öncülüğünde çalışma grubu kurduk. İzmir Caddesi’ni bir marka haline getireceğiz” diye konuştu.

 

 

İzmir Caddesi Esnaf Derneği Başkanı Yusuf Yavuz da “Emeği geçen herkese, başta ATO Başkanımız Gürsel Baran beye, Halil İbrahim Yılmaz ile Mustafa Koç başkanlarımıza teşekkür ederim. Bizi yalnız bırakmadılar ve iyi ki varlar” dedi.

 

 

 

 

Kaynak: (ATO) - ANKARA TİCARET ODASI Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı