Gelibolu’nun Lavanta Tarla Günleri Renkli Görüntülerle Başladı
Haber
19 Haziran 2022 - Pazar 21:16
 
Gelibolu’nun Lavanta Tarla Günleri Renkli Görüntülerle Başladı
Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi Kavakköy beldesinde bu yıl 2’si düzenlenen ve festivale dönüştürülen Lavanta Günleri 17 Temmuz’a kadar devam edecek
YAŞAM Haberi
Gelibolu’nun Lavanta Tarla Günleri Renkli Görüntülerle Başladı

 

ÇANAKKALE ’nin Gelibolu ilçesi Kavakköy beldesinde bu yıl 2’si düzenlenen ve festivale dönüştürülen Lavanta Günleri 17 Temmuz’a kadar devam edecek.

Gelibolu Kavakköy Ekolojik Turizm Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nevzat Aktepe tarafından Kavakköy beldesinde 300 dönüm olarak ekilen lavantalar çiçek açarak yöreyi mor’a boyadı.

Çevre il ve ilçelerden de gelenler ve davetlilerin katılımıyla başlayan Lavantalı Günler etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Bu yıl lavanta tarlasında daha güzel fotoğrafların çekilebilmesi için objeler artırıldı.

Lavanta tarlası çevresinde çeşitli stantlarda açılarak, vatandaşların daha çok vakit geçirmeleri sağlandı. Hem görsel olarak etrafına güzellik katarken, hem de kullanımı oldukça geniş olan lavanta çiçeklerinin ekonomiye katkısı da çok oluyor.

Mor renkli tarlada ve her yerin Lavanta koktuğu güzelliklerde vatandaşlar doyasıya fotoğraf çekildi. Doğa ve kültür turizmi açısından yöreye farklı bir bakış açısı kazandırılması herkesi mutlu etti.

Etkinliklere İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, Memleket Partisi Gelibolu Kurucu İlçe Başkanı Yasemin Çat, Gelibolu Tarih ve Çevre Koruma Derneği Başkanı Emel Engin Okandan, Gelibolu Öncü Kadınlar Derneği, Dost Patiler, Müzik Grupları katıldı. Lavantalı tarla ünleri 17 Temmuz’a kadar devam edecek. (Doğan Zelova)

Kaynak: (BHA) - BİRLİK HABER AJANSI Editör:
Etiketler: Gelibolu’nun, Lavanta, Tarla, Günleri, Renkli, Görüntülerle, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı