Başkonsolos Tolga Şimşir'e TUTAP Türkiye Turizim tanıtım beratı verildi
Haber
27 Mayıs 2022 - Cuma 08:19
 
Başkonsolos Tolga Şimşir'e TUTAP Türkiye Turizim tanıtım beratı verildi
(BHA-ALMANYA) T.C. Essen Başkonsolosu Sezai Tolga Şimşir’e Tutap Türkiye Tanıtma Platformu Beratı verildi.
GÜNDEM Haberi
Başkonsolos Tolga Şimşir'e TUTAP Türkiye Turizim tanıtım beratı verildi

Başkonsolos Tolga Şimşir'e TUTAP Türkiye Turizim tanıtım beratı verildi


T.C. Essen Başkonsolosu Sezai Tolga Şimşir’e Tutap Türkiye Tanıtma Platformu Beratı verildi.

 

Essen Başkonsolosu Sezai Tolga Şimşir'e Ankara merkezli TUTAP Türkiye Tanıtım Platformu Oberhausen, Almanya Temsilcisi İlhan Kılıç tarafından Türkiye'nin Turizim tanıtım Beratı takdim edildi.

 

Daha önce Türkiye'nin Uluslararası alanda Tanıtımına yönelik Türkiye Turizim ve Tanıtma Katkı sunan T.C. Düselledorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaarslan, Eski T.C. Essen Başkonsolosu Şener Cebeci gibi önemli isimlere verilen Beratı, TUTAP Yönetim kurulu Başkanı Fikret Yıldız imzalı belgesini Başkonsolosluk binasında İlhan Kılıç Takdim etti.

 

Gazateci- Yazar İlhan Kılıç ayrıca yayınlanan Kanserle Savaşanlar Kulübü ve Zamanın Birinde isimli iki kitabımı hediye etti.

 

 

Sezai Tolga Şimşir Kimdir (T.C. Essen Başkonsolosu)

 

1977 yılında İzmir’de doğmuştur. Orta öğretimini İzmir Özel Türk Koleji (İTK) Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunudur. 2001 yılında intisap ettiği T.C. Dışişleri Bakanlığı’nın Merkez Teşkilatı’nda, Kıbrıs Dairesi, Denizcilik ve Havacılık ile Araştırma Genel Müdür Yardımcılıkları’nda görev yapmış, son olarak Avrupa Birliği ile İkili İlişkilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’nda Daire Başkanı olarak çalışmıştır. Yurtdışında ise Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuveyt Büyükelçiliği, Selanik Başkonsolosluğu, Bahreyn Büyükelçiliği ile NATO ve AB nezdindeki Daimi Temsilcilikleri’nde görev almıştır.

 

Evli ve bir çocuk babası olan Başkonsolos Şimşir, iyi seviyede İngilizce, orta düzeyde Fransızca ve başlangıç seviyesinde Yunanca bilmektedir. Almanca öğrenmeye çalışmaktadır.

 

 

TUTAP (Türkiye Tanıtma Platformu) Ülkemizin Ulusal ve Uluslararası alanda hak ettiği düzeyde tanıtılmasına yönelik çalışmalar yapan, projeler üreten ve kendi insanımızın tarihimizi kültürümüzü kaliteli materyallerle tanımalarını sağlayan, bu çerçevede girişimlerde bulunan ve faaliyetlerine devam eden bir sivil oluşumdur.

 

Ülkemizin tanıtımı misyonu ile hareket eden, ticari bir yapılanması olmadan faaliyetlerini sürdüren, turist sayısını ve milli gelirimizi artırarak ekonomiye katkı sağlamayı kendisine hedef olarak belirleyen, tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerimizi tanıtım odaklı değerlendiren bir sivil toplum kuruluşudur.

 

Bu çerçevede bir çok projeyi başarı ile tamamlayıp bazılarını sürdüren TUTAP, başta Kültür ve Turizm Bakanlığımız olmak üzere, farklı Bakanlıklar, Valilikler, Belediyeler ile işbirliği yapmaktadır.

 

http://www.tutap.com.tr/sayfa/hakkimizda/2

www.tutap.com.tr

www.howturkey.com (İlhan Kılıç)

Kaynak: (BHA) - BİRLİK HABER AJANSI Editör:
Etiketler: Başkonsolos, Tolga, Şimşir'e, TUTAP, Türkiye, Turizim, tanıtım, beratı, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı