BAKANLIK VE ANKARA KENT KONSEYİ’NDEN GÜÇ BİRLİĞİ
Haber
29 Aralık 2021 - Çarşamba 17:48
 
BAKANLIK VE ANKARA KENT KONSEYİ’NDEN GÜÇ BİRLİĞİ
ANKARA’DA KÜLTÜR-SANAT VE TURIZM HAREKETLENECEK
KENT KONSEYİ Haberi
BAKANLIK VE ANKARA KENT KONSEYİ’NDEN GÜÇ BİRLİĞİ

T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Ankara Kent Konseyi (AKK) Yürütme Kurulu üyeleri, Çalışma Grubu, Meclis Sözcüleri ve üyeleri ile bir araya geldi. Ankara’da kültür-sanat alanında yapılabilecek çalışmalar üzerine fikir alışverişinde bulunulan toplantıya, AKK Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, AKK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin, AKK Danışma Kurulu Üyeleri Gürsel Baran, Ali Bozkurt, Şevket Bülend Yahnici, AKK Yürütme Kurulu Üyeleri Murat Akyüz, Ali Ayvazoğlu, Süleyman Basa, Büşra Dok Dağdelen, Edibe Sinem Ersoy, Gökhan Ertek, Ahmet Bora Hızal, Cevriye Kaya, Emrah Kaymak, Ömer Faruk Kayaaslan, Aysu Fatma Kuştaş, Obahan Obaoğlu, Lale Özgenel ve Nazmi Şahin katıldı.

 

 

Bakan Yardımcısı Yavuz, “Ben istedim ki hem son birkaç yıldır neler yaptık; hem de 2022’de Ankara’da başta kültür ve sanat olmak üzere neler yapabiliriz konuşalım. Önemli olan ve bizi bir arada tutan şey Ankara için birlikte çalışıyor olmak” dedi. Yavuz, “Ankara Kent Konseyi’ne gelmekten çok mutluyum. Her gelişimde yeni yüzlerle tanışmaktan da son derece memnunum. Son buluşmamızın ardından önemli projelerimizi tamamladık. ‘Sanat Cepte’ uygulaması ile örnek bir çalışma gerçekleştirdik. Mobil uygulama ile kağıt bilet kullanım oranını yüzde 5’e kadar düşürdük ve sanatseverlere 1 ay öncesinden bilet alma imkanı sağladık” dedi. Yeni yılda önemli bir kültür-sanat festivali planladıklarını ifade eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, “Ankara İl Kültür Turizm Müdürlüğümüz ile ‘Visit Ankara’, ‘Ankara Müzeleri’, ‘Ankara Rehberi’ ve ‘QR kodlu kent haritası’ gibi çok güzel çalışmalara imza attık. Ankara bir kültür sanat kentidir. Kent Konseyi ile ortak çalışmalar yapmak isteriz” diye konuştu.

 

 

Programın kapanış konuşmasını yapan AKK Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ise “Ankara Kent Konseyi olarak kente değer katacak her adımı tüm çalışma gruplarımızla destekliyoruz. Sizin de Ankara adına yapacağınız hem turizm hem de kültür-sanat etkinliklerinde yanınızdayız” dedi.

Kaynak: (AKK) - ANKARA KENT KONSEYİ Editör: ALINTI
Etiketler: BAKANLIK, VE, ANKARA, KENT, KONSEYİ’NDEN, GÜÇ, BİRLİĞİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı