ANKARA ÜNİVERSİTESİ'NDEN DE UZAKTAN EĞİTİM KARARI
Haber
04 Eylül 2020 - Cuma 10:23 Bu haber 490 kez okundu
 
ANKARA ÜNİVERSİTESİ'NDEN DE UZAKTAN EĞİTİM KARARI
Ankara Üniversitesi bir açıklama yaparak, güz yarıyılını uzaktan eğitimle yürüteceğini bildirdi.
EĞİTİM Haberi
ANKARA ÜNİVERSİTESİ'NDEN DE UZAKTAN EĞİTİM KARARI

Ankara Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) yayınladığı normalleşme rehberi ve tavsiyeleri doğrultusunda eğitim ve öğretim döneminin ilk yarısını uzaktan eğitimle yürütecek.

 

Ankara Üniversitesi de Koronavirüs tedbirleri kapsamında, güz yarıyılında klinik uygulama veya intörn eğitimi içeren programlarda "karma eğitim (hibrit)", diğer programlarda ise "uzaktan eğitim" yöntemlerinin uygulanmasını kararlaştırdı.

 

 

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Necdet Ünüvar, sosyal medya hesabından, üniversite senatosunun 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz yarıyılı öğretim süreçlerine ilişkin kararlarını yayımladı.

 

 

Buna göre, klinik uygulama veya intörn eğitimi içeren programlarda karma eğitim (hibrit), diğer programlarda ise uzaktan eğitim yöntemleri uygulanacak.

 

 

Teorik dersler ve teorik ders ile bütünleşen laboratuvar uygulamaları uzaktan öğretim yolu ile çevrim içi yapılacak. Üniversitenin tıp, diş hekimliği, hemşirelik ve veteriner hekimliği programlarında yürütülen klinik uygulama veya intörn eğitimleri, pandemiden korunma, fiziki koşullar ve öğrenci sayıları dikkate alınarak seyreltilmiş gruplar ile dönüşümlü olarak ilgili fakülteler tarafından planlanacak.

 

 

Öğretmenlik uygulamaları, pandemi koşulları ve korunma kuralları dikkate alınarak ilgili kurumlarla iş birliği içinde yürütülecek.

 

Yarıyıl ara sınavları, süreç odaklı olarak dijital ortamda gerçekleştirilecek, final ve bütünleme sınavlarının uygulanma yöntemi, kasım ayının son haftasında değerlendirilecek. Tüm öğrenciler için akademik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerine özel önem verilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara Üniversitesi ,,sondakika,dakikasın,ankara-son-dakika
Yorumlar
Haber Yazılımı