ANKARA'NIN KOŞU GRUBU...
Haber
16 Haziran 2020 - Salı 23:39
 
ANKARA'NIN KOŞU GRUBU...
SPOR Haberi
ANKARA'NIN KOŞU GRUBU...

•     “REDFOXES-BORN TO RUN” YAŞAM İÇİN KOŞU VE DOĞA SPOR KULÜBÜ

 

1)  Redfoxes-born to run”  spor kulübü ne zaman kuruldu?

 

Ekibimiz, 15 Nisan 2018 yılında “Run for life” adı altında koşu grubu olarak başlamış ve bu isimle iki yıl boyunca faaliyetlerine devam etmiştir. Kitlemiz ve hedeflerimiz büyümeye başlayınca, Ocak 2020’de “Redfoxes - Born to run” olan yeni ismimizle yeni başarılarımızla koşu grubu olarak devam etmeye karar verdik. Koşu grubumuzun büyümesiyle birlikte Mayıs 2020 tarihinde “Yaşam için koşu ve doğa spor kulübü” hayata geçti. Redfoxes-born to run koşu grubumuz 'Yaşam için Koşu ve Doğa spor kulübü' adı altında kulüp faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

 

 

2)  “Yaşam için koşu ve doğa spor kulübü” kuruluş amacı nedir?

 

Kuruluş amaçlarımız; koşmayı seven ve amatörce bu spora gönül veren kişilere doğru koşu tekniklerini öğreterek, ekonomik ve sağlıklı bir şekilde koşmalarını sağlamak.

Amatör bireylere profesyonel hocalar eşliğinde koşuyu öğretmek.

Belirli bir seviyeye geldikten sonra, çeşitli yarış ve maraton organizasyonlarına katılmalarına destek vermek, bireysel performanslarını geliştirmek.

Koşuyu, yaşamın bir parçası olarak hayata geçirmek.

 

 

3)  “Yaşam için koşu ve doğa spor kulübü” nasıl kuruldu?

 

Daha geniş bir kitleye hitap edebilmek ve amatör seviyeye ilerleyebilmek adına profesyonel ve kıdemli antrenörlerimiz eşliğinde; ana sponsorumuz, kurucu üyemiz Ümit BUDAK (Cargom Express)’ın katkılarıyla, kulübümüzün başarılı koşucularından ve kurucu üyelerinden olan Prof. Dr. Nefise Çağla TARHAN başkanlığında kurulmuş oldu.

 

 

4)  İsim olarak neden “Redfoxes - Born to run spor kulübü”?

 

“Kırmızı Tilki” anlamına gelmektedir. Kızıl tilki dünyanın en hızlı koşan hayvanı seçilmiştir. Bizim de hedeflerimiz arasında hızlı ve sağlıklı koşmak olduğu için, kulübümüzün kurucu üyelerinden Diş Hekimi Seda YILDIRIM’ın isim fikriyle adımız “Redfoxes” sloganımız da  “Born to run” olarak netleşmiştir.

 

 

5)  “Yaşam için koşu ve doğa spor kulübü” projeleri ve hedefleri nelerdir?

 

İlk hedefimiz üyelerimizin sağlıklı bir şekilde aktivite yapmaları ve Ankara’da spor kültürünü yaygınlaştırmaktır. Dünyada son yıllarda yaygınlaşan ve popüler olan koşu branşına öncülük etmek, yeni gelen bireyleri spora alıştırıp devamlılıklarını sağlamak. İki yıldır bizimle olan iyi seviye koşucularımızın ise madalya almalarını planlamak.

 

 

6)  “Yaşam için koşu ve doğa spor kulübü” üyelik koşulları nelerdir?

 

Öncelikle koşuyu sevmek ve istemek. Antrenmanlarımız en az haftanın iki günü, üç farklı seviyede gruplarla devam etmektedir. Koşuya yeni başlayanlar için yürü-koş grubu, orta seviyede koşucular için 6:00 Pace ekibi, daha ileri seviye uzun mesafe ve maraton koşucuları için ise 4:00- 5:00 pace gruplamız mevcuttur. Altı aylık ve yıllık olmak üzere üyelik paketlerimiz bulunmaktadır. Haftada bir gün de halk günü yaparak koşuyu herkese tanıtmak amaçlarımız arasındadır.

Üyelerimizden beklediklerimiz, antrenmanlara düzenli olarak katılım sağlayarak kendilerini geliştirmeye olanak vermeleri  ve sağlıklı bir şekilde antrenmanlarını yapmaları, aynı zamanda isteyen üyelerimiz için de sosyal sorumluluk projelerinde, bizimle beraber yer almalarıdır.

 

 

7) Yaşam için koşu ve doğa spor kulübü” nü tercih etmemiz gereken sebepler nelerdir?

 

Kulübümüz, kurucu üyesi ve baş antrenör Dünya 3. sü Milli Atlet Buğra KOCABEYOĞLU ve Balkan şampıyonu eski Millli Atlet Ender SANCAKTAR başta olmak üzere uzman antrenörler ile eğitim vermektedir. Aynı zamanda grubumuzu temsil eden üyelerimizin farklı meslek alanlarında kendilerini ispat etmiş bireylerin aynı ortamda buluşmalarıdır. Bu ekip hem koşmayı doğru bir şekilde öğrenmekte, hem de birlikte eğlenceli antrenmanlar ve organizasyonlar yapmakta, ekip ruhu ile yarışmalara katılmaktadır.

 

 

8) Yaşam için koşu ve doğa spor kulübü” üyelerine ne gibi imkanlar sağlanmaktadır?

 

İlk ve en önemli imkanımız, daha önce de belirttiğimiz gibi uzman antrenörler eşliğinde çalışmalar yapmaktır. Atletizm haricinde üyelik paketi içinde, yoga, zumba, pilates, spinning ve HIIT derslerine katılma imkanları vardır. Son olarak kulüp üyelerimiz, şahsımız adına yapılacak organizasyon ve yarışmalara indirimli veya ücretsiz olarak katılmaktadır.

 

 

 

Kaynak: Editör: Macit Barın BASA
Etiketler: ANKARA'NIN, KOŞU, GRUBU...,
Yorumlar
Haber Yazılımı