ANKARA KENT KONSEYİ'NDEN AVRUPA'DA BİR İLK: ÇEVRE VE İKLİM MECLİSİ
Haber
01 Haziran 2022 - Çarşamba 14:04
 
ANKARA KENT KONSEYİ'NDEN AVRUPA'DA BİR İLK: ÇEVRE VE İKLİM MECLİSİ
KATILAN HERKES DELEGE OLACAK!
KENT KONSEYİ Haberi
ANKARA KENT KONSEYİ'NDEN AVRUPA'DA BİR İLK: ÇEVRE VE İKLİM MECLİSİ

Kent gündemini yakından takip eden ve yaptığı projelerle toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlayan Ankara Kent Konseyi (AKK), ilklere imza atmaya devam ediyor.
Ankara’da gerçekleşen ve tüm dünyada yankı bulan EKO İKLİM Zirvesi’nin ardından iklim değişikliğine karşı dikkati çekmek isteyen AKK Başkent Ankara Çevre ve İklim Meclisi, ilk olağan genel kuruluyla bu alanda da öncülük yapacak.

Ülkemizde ve Avrupa’da daha önce benzeri olmayan Başkent Ankara Çevre ve İklim Meclisi, 4 Haziran Cumartesi günü saat 11.00’da Ankara Kent Konseyi Ana Salon’da gerçekleşecek. 
İlk kez, bir Genel Kurula, gönüllü olarak katılacakların delege olabileceği tarihi gün, sonrasında Gençlik Parkı Etkinlik Alanı’nda, Türkiye Ormancılar Derneğince düzenlenecek 'Çevre Felaketleri' fotoğraf sergisi ve devamında TOD Türk Sanat Müziği Korosunun konseri ile renklenecek.

 

 

Yılmaz: AKK öncülük ediyor

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, ortak akılla Başkent’e değer katan Kent Konseyi’nin çevre ve iklim konularında da öncü olduğunu söyledi.
İklim değişikliği gibi önemli bir konuda Ankara’nın dünya markası olma yolunda ilk adımı, EKO İKLİM Zirvesi ile attığına dikkati çeken Yılmaz, “Daha yaşanır bir dünyanın hikayesi başlangıçlar kenti Ankara’da yazılmıştır. Zirve’nin Türkiye’ye ve tüm insanlığa büyük kazanımlar sağlayacağını gördük. Şimdi de Ankara Kent Konseyi olarak dünyanın bu en büyük sorununa karşı önemli bir adım atıyor, Çevre ve İklim Meclisi’nin kuruluşunu tamamlıyoruz. O gün dileyen herkes gelip oy kullanabilir ve Meclis çalışmalarında yer alabilir” dedi.

 

 

Anadol: İlklere devam…

AKK Başkan Yardımcısı Ceren Anadol da, Başkent’te birçok ilki Kent Konseyi olarak gerçekleştirdiklerini belirterek, “Dünyanın ilk iklim fuarı olan EKO İKLİM Zirvesi, aynı zamanda Ankara’nın en büyük organizasyonunu oldu. Sahip olduğumuz değerler dün nasılsa bugün de öyle kalsın mottosuyla hareket ediyoruz. Bu nedenle iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini en aza indirmek adına Kent Konseyleri içinde bir ilk olacak Çevre ve İklim Meclisi’nin olağan genel kurulunu yapmaya hazırlanıyoruz. İklim kriziyle mücadelede en önemli yerlerden biri Ankara Kent Konseyi olacak” diye konuştu.

 

 

 

Şan’dan davet çağrısı

AKK Çevre ve İklim Meclisi kurucu Sözcüsü Ömer Şan ise, Çevre ve İklim krizine duyarlı herkesi Ankara Kent Konseyi’ne davet eden bir çağrı yaptı.
AKK bünyesinde ‘Suya Saygı Buluşmaları’ ile başlayan farkındalığın, şimdi de AKK Çevre ve İklim Meclisi ile büyüyerek devam edeceğinin altını çizen Şan, kuruluşun tamamlanması ve alt çalışma grupları ile iklim değişikliği ve çevre konularında bilimsel ve toplumsal çalışmalarla Ankara ve ülke genelindeki planlamalara katkı sunulacağını söyledi.

Ankara Kent Konseyi Başkent Ankara Çevre ve İklim Meclisi Genel Kurulu, 4 Haziran Cumartesi günü saat 11.00’da AKK Ana Salonu’nda gerçekleşecek.

 

Kaynak: Editör: Rümeysa KIRMIZI
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı