AKK BAŞKANI YILMAZ’DAN ATATÜRK’ÜN ANKARA HEMŞEHRİLİĞİNİ KABULÜNÜN 98. YIL DÖNÜMÜ MESAJI
Haber
04 Ekim 2020 - Pazar 18:42 Bu haber 381 kez okundu
 
AKK BAŞKANI YILMAZ’DAN ATATÜRK’ÜN ANKARA HEMŞEHRİLİĞİNİ KABULÜNÜN 98. YIL DÖNÜMÜ MESAJI
KENT KONSEYİ Haberi
AKK BAŞKANI YILMAZ’DAN ATATÜRK’ÜN ANKARA HEMŞEHRİLİĞİNİ KABULÜNÜN 98. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

YILMAZ: “ANKARA, ATATÜRK’ÜN BAŞKENT SIFATINI HER YÖNÜYLE HAK EDİYOR”

 

Ankara Kent Konseyi (AKK) Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, 5 Ekim Atatürk’ün Ankara hemşehriliğini kabul edişinin 98. yıl dönümü nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, “Bu kurak ve ırak kent Ankara bugün kültürel ve tarihi varlıklarıyla, tarımdan sanayiye, hayvancılıktan eğitime gösterdiği gelişimle Atatürk’ün başkent sıfatını tüm yönleriyle temsil ediyor” dedi.

 

 

Ankara Kent Konseyi (AKK) Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, 5 Ekim Atatürk’ün Ankara hemşehriliğini kabul edişinin 98. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

 

 

Ankara’nın binlerce yıldır medeniyetlere kucak açan dünyadaki sayılı tarihi başkentlerden birisi olduğunu belirten Yılmaz yaptığı açıklamada, “Amacı ilelebet sürecek bir medeniyet kurmak olan Mustafa Kemal, 100 yıl önce Anadolu’nun bu kurak ve ırak kenti Ankara’ya gelerek bu milletin talihini değiştirdi. Bugün bu kent kültürel ve tarihi varlıklarıyla, tarımdan sanayiye, hayvancılıktan eğitime gösterdiği gelişimle Atatürk’ün başkent sıfatını tüm yönleriyle temsil ediyor” dedi.

 

 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN BAŞKENTİ ANKARA’NIN HEMŞEHRİLERİ OLARAK, BU BÜYÜK EMANETİN İDRAKİNDEYİZ”

 

Ankara Kent Konseyi olarak Başkent’in hak ettiği değere ulaşması için çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini vurgulayan AKK Başkanı Yıllmaz yayımladığı mesajında, “Ankaralılığın ne demek olduğunu Atatürk’ün her köşede bıraktığı miraslarla anladık. Ankara’yı sahiplenen, kalbinde bu kenti taşıyan her hemşehrimizle aynı düşünüyoruz. Bu şehri canlı tutmak için, ticaretini, kültürünü, sanatını yaşatabilmemiz için el ele vermemiz gerek. Başkentliler olarak bu mesajla birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmeye ihtiyacımız var” sözlerine yer verdi.

 

 

AKK Başkanı Yılmaz, tarihini bilmeyen bir milletin geleceğini de inşa edemeyeceğine dikkat çektiği mesajında ayrıca şu değerlendirmelerde bulundu:

 

 

“Bu yüzden geleceğimizin bu ülkeye ve kuruluşundaki inançlara bağlı kalanlara emanet olduğuna inanıyoruz. Bu topraklara kimliğini kazandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yeni umutlarla inşa ettiği devletin başkenti olan Ankara’ya gönül veren, köklerini bu toprağa salan herkes elbette Ankaralıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara’nın hemşehrileri olarak bu büyük emanetin idrakindeyiz. Bu vesileyle tarihi zaferle dolu ulu Türk milletinin koruyucuları, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu uğurda savaşan tüm şehit ve gazilerimize rahmet diliyor, şükranlarımı sunuyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKK, Halil İbrahim Yılmaz, Atatürk, sondakika,dakikasın,ankara-son-dakika
Yorumlar
Haber Yazılımı