TÜRKİYE'NİN DEMİR BİLEĞİ ARDAHAN'DAN ÇIKTI
Haber
27 Mayıs 2022 - Cuma 08:06
 
TÜRKİYE'NİN DEMİR BİLEĞİ ARDAHAN'DAN ÇIKTI
(BHA-ARDAHAN) Romanya’nın başkenti Bükreş'te yapılan Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası sonuçlandı. Dereceye giren sporcular arasında Ardahanlı sporcularda yer aldı. Ardahanlı sporcu Emrah Okçu, Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonasında 1 gümüş 1 bronz madalya kazandı.
SPOR Haberi
TÜRKİYE'NİN DEMİR BİLEĞİ ARDAHAN'DAN ÇIKTI

TÜRKİYE'NİN DEMİR BİLEĞİ ARDAHAN'DAN ÇIKTI


Romanya’nın başkenti Bükreş'te yapılan Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası sonuçlandı. Dereceye giren sporcular arasında Ardahanlı sporcularda yer aldı. Ardahanlı sporcu Emrah Okçu, Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonasında 1 gümüş 1 bronz madalya kazandı.

 

Ardahanlı Milli Sporcu Emrah Okçu, 07-14 Mayıs tarihlerinde Romanya Bükreş’te düzenlenen Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonasına katıldı. Şampiyonaya katılan Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Emrah Okçu, sol kolda Avrupa ikincisi, sağ kolda ise Avrupa üçüncüsü oldu.

 

Öte yandan Ardahan bilek takımı olarak Ekim ayında yapılacak dünya şampiyonasında 2 kız 2 erkek sporcu ile toplam 4 Ardahanlı sporcumuzla temsil edecektir. Bu Ardahan spor tarihinin en büyük başarısı olarak kayıtlara girecek. (Özkan Karakaya)

 
 
Kaynak: (BHA) - BİRLİK HABER AJANSI Editör:
Etiketler: BİLEK GÜREŞİ, ARDAHAN, ŞAMPİYON
Yorumlar
Haber Yazılımı