ABDURRAHMAN AKSU CORONAMAYANLAR
Yazı Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 16:00 Bu yazı 770 kez okundu
 
CORONAMAYANLAR
ABDURRAHMAN AKSU
 
 

CORONAMAYANLAR

 

Türkiye’de ilk covid-19 vakasının görülmesinden bu yana tam 70 gün geçti. Yaşamdan çokça uzakta geçen bu günlerimiz elbet hayat hikayemizde çok farklı bir yere konumlanacak.Evlerimizin “yuva” kelimesine dönüştüğü günlerimizde;kendimizi izole ederek korurken birde korunamayanlar var elbet.

 

 

            Hastanede büyük fedakarlıkla mücadele veren sağlık çalışanlarımız,hastaların yanında olmak durumunda olan refakatçileri,yasaklara denetlemekle mükellef polislerimiz ve pandemi bilmeyen insanlık yoksunu terör örgütlerine karşı amansız mücadelesine devam eden kahraman Mehmetçik. Coronamayanlar listemin başına bunları yazıyorum. Ve diyorum ki;insanlar bu kadar fedakarca çalışırken,evde kalanlar dışarıda bekleyen sıkıntılara kapısını kapatıp kendini izole ederken;sorumsuzca davranışlarla adeta insanların emekleri ile alay edercesine bir şımarıklıkla yasakları çiğneyip dışarı çıkanlar,nasıl bir vebale girdiğinizin farkında mısınız? Birde güvenlik güçlerine mukavemet edip benim babam NASA(!) başkanı,seni Venüs’e sürdürürüm demeleri yok mu? Acı bir gülümseme belirtiyor yüzümüzde.

 

 

 

Ramazan ayı bereketi ile gelir ya.Bu sefer beklediğimiz güzel haberlere bereket getirdi.Önce iyileşen hasta sayısı vaka sayısını geçti sonra birçok ilimizde vaka sayısı sıfırlandı.Bilirsiniz Ramazan ayı üç kısımdan oluşur.Başı rahmet,ortası mağrifet sonu ise cehennem azabından kurtuluştur.Bu sene Ramazan ayının başı vakaların azalması,ortası iyileşmelerin artması sonu ise coronadan kurtuluş mudur yoksa? İnşallah diyelim.

 

 

 

Geçen yazımda “nerede o eski ramazanlar ,bayramlar“ demeye hazır mıyız demiştim. Nerede o eski Ramazanlar dedik,şimdi sıra nerede o eski Bayramlar demeye geldi.4 gün yasak ile bayramı evlerimizde geçireceğiz.Bana göre tek sevindirici yanı bayram için memlekete giderken yaşanan trafik kazalarından acı haberler almayacağız/okumayacağız.Coronasız günlerde doya doya sarılır bayramlaşırız umarım. “Geçmiş bayramın mübarek olsun “ sözü de bizde hatırı sayılır bize vecizedir. Herkese şimdiden hayırlı bayramlar dilerim.

 

 

Abdurrahman AKSU

e-mail:abdrrhmn.aksu@gmail.com

 
Etiketler: CORONAMAYANLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı