OSMAN YAZICI BAŞARIYA DOYMAYAN KARDEŞLER
Yazı Detayı
29 Mayıs 2021 - Cumartesi 21:16
 
BAŞARIYA DOYMAYAN KARDEŞLER
OSMAN YAZICI
 
 

Başarılı insanları takdir eder, yazılarımla destek olmaya çalışırım. Türkiye’nin gelişmesi, kalkınması, böylesi başarılı insanların sayesinde gerçekleşir..

Dr.Sinan İbiş, Türkiye' de kozmetik uygulamaların başlatılmasının öncüsü olmuştur. 1996 yılında ilk kozmetik ve estetik uygulama merkezini Flavius olarak Ankara' da kurmuş ve insanların cilt problemlerinin çözümünde kozmetik ve medikal estetik uygulamaların hizmete dönüştürülmesini sağlamış, diğer yandan da Türkiye de bir çok hekimin bu alanlarda uygulama becerilerini kazanmaları için eğitimler vermiştir. 

 

Bu arada cerrahisiz estetik konularında metot, ürün ve teknolojilerin Türkiye’ye getirilmesine yönelik ithalat, dağıtım, teknik ve eğitim şirketlerini kurarak sektörün gelişmesine katkı sağlamıştır. 2002 yılında Sağlık Bakanlığı ile Türkiye 'de hekimler için medikal Estetik Hekimliği eğitim programını yürütmüş ve eğitim çalışmalarının hekimlere verilmesini sağlamıştır. 

Türkiye' de 11, Azerbaycan da 1 olmak üzere 12 adet estetik ve güzellik hizmetlerin de Antiaging merkezi kurmuştur. Bu merkezlere danışman hekimlik yapmış ve kendi kliniğinde de 13 yıldır klinisyen olarak antiaging, kilo kontrolü, cilt yenileme, cilt problemlerini çözme konularında çalışmaktadır.

Aynı zamanda bir çok dergi, gazete ve televizyon programlarında da medya çalışmalarını yürütmektedir. 

 

Ayrıca sağlıklı yaşam alanlarında çeşitli makine ve ürünlerin Türkiye distribitörlüğünü yapan şirketleri ile ülkemize tıp turizminin gerçekleşmesinde çalışmalarını yürüten Medikal Turizm Derneğinin de başkanlığını yürütmektedir.

 

Kısacası Dr. Sinan İbiş’in başarıları, sosyal projelerini yazmaya kalsak sayfalara sığmaz.  Her alanda mucizeler yaratıyor, başarılara öncülük ediyor..

Geçtiğimiz hafta sonu ofisine uğradık ve kardeşi Genel müdür Okan İbiş ile birlikte uzunca sohbet ettik..

*

İbiş ailesi, Trabzon’un en seçkin, geniş ve düzgün ailelerinden birisidir. Ankara’daki İbiş kardeşlerin başarıları, örnek davranış ve tutumlarını 25 yıldan beri takıp ediyorum ve bu başarıları, takdir edilecek düzeydedir. Hiç bir şaibeleri olmayan örnek ailedir.


Kardeşlerden Dr. Sinan İbiş hem branşında; başarılı bir doktor, hem de “İbiş Şirketler Gurubunun” yöneticisi. Sosyal projeleri ve TV
Programları ise her türlü takdirin üzerindedir. Bunun için ayrıca kutluyor ve tebrik ediyorum....

Kardeşlerin küçüğü ise Okan İbiş, Turizm ve Kültür Bakanlığında, Araştırma ve Eğitim Genel müdürü olarak  görev yapıyor. Parlak kariyeri ve üstün nitelikleri olan Genel Müdür, gelecek vadeden bir yetenektir. Üstün niteliklerine olan hayranlığımı belirtmekten ayrıca onur duyuyorum. Küçüğünü büyüğünü bilen, saygıyı elden bırakmayan, çözüm üreten, gerçek bir bürokrattır.

*

Abi Erkan İbiş iseiki dönem Ankara Üniversites’inde rektörlük yapmış, başarılı bir bilim insanıdır. Erkan İbiş, Trabzonlu hemşerimizdir. Ve başarıya doymayan, başarılarını kitaplara sığmayan rektör olarak tarih sayfalarında yerini aldı. 

Prof. Dr. Erkan İbiş ile arada bir görüşür ;Trabzon ve Trabzonspor’u konuşuruz.. 

Rektör İbiş, hem birinci, hem de ikinci rektörlük döneminde; Herkesi kucakladı, eğitime ve projelere ağırlık verdi. Kimseyi dışlamadı, ötekileştirmedi. Üniversiteye değer kattı, başarılarından söz ettirdi. Başarılarına başarı kattı. Kendisine oy vermeyenleri dışlamadı..

Açıkça ifade ediyorum ki, rektör İbiş’in başarıları, projeler çok fazladır. Rektör Erkan İbiş, aynı başarılarını ikinci döneminde de gösterdi.. 


Rektör İbiş,YÖK  başkanı Yekta Saraç hocamızla birlikte, Türk eğitim sisteminin gelişmesinde öncülük ediyorlar..

Erkan  İbiş’a önemli üst düzey bir görev verileceği Ankara kulislerinde konuşuluyor..İsabetli ve yerinde bir karar olur..

 
Etiketler: BAŞARIYA, DOYMAYAN, KARDEŞLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı