KEÇİÖREN BELEDİYESİ 'SIFIR ATIK BELGESİ' ALDI
Haber
22 Eylül 2020 - Salı 12:30 Bu haber 394 kez okundu
 
KEÇİÖREN BELEDİYESİ 'SIFIR ATIK BELGESİ' ALDI
İLÇELER Haberi
KEÇİÖREN BELEDİYESİ 'SIFIR ATIK BELGESİ' ALDI

ÇÖP KUTUSU GİTTİ, GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSU GELDİ

 

Keçiören Belediyesi, Sıfır Atık Projesi kapsamında yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda belediyeye ait tüm hizmet birimlerindeki çöp kovaları toplanarak koridorlara geri dönüşüm atık toplama kutuları yerleştirildi. Bu sayede belediye personeli atıkları artık çöp kovasına değil ayrıştırarak ilgili geri dönüşüm kutusuna atma imkânına kavuştu.

 

 

“GERİ DÖNÜŞÜME TEŞVİK EDİYORUZ”

 

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ise geri dönüşümü hizmet içi alanda yaygınlaştırdıklarını ve personeli geri dönüşüme teşvik ettiklerini belirterek, “Belediyemizde artık çöp yok, geri dönüştürülebilir atık var. Geri dönüşüm atık kutularını gün içerisinde düzenli olarak kontrol edip gerekli temizlik ve dezenfekte işlemlerini de gerçekleştiriliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

YEMEK ATIKLARI DA AYRIŞTIRILIYOR

 

Bu arada Altınok, personel yemekhanesine kurulan atık toplama ünitesi ile yemek atıklarının ayrıştırıldığını ve bu atıklardan bazılarının belediyeye ait Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde değerlendirildiğini bazılarının ise kompost makinesi gübreye dönüştürüldüğünü söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Keçiören Belediyesi, Sıfır Atık Projesi, sondakika,dakikasın,ankara-son-dakika
Yorumlar
Haber Yazılımı