BAŞKENT GENÇLİK MECLİSİ ANKARA’DAKİ GENÇLERİ BİR ARAYA GETİRMEYE DEVAM EDİYOR
Haber
14 Aralık 2021 - Salı 22:53 Bu haber 850 kez okundu
 
BAŞKENT GENÇLİK MECLİSİ ANKARA’DAKİ GENÇLERİ BİR ARAYA GETİRMEYE DEVAM EDİYOR
KENT KONSEYİ Haberi
BAŞKENT GENÇLİK MECLİSİ ANKARA’DAKİ GENÇLERİ BİR ARAYA GETİRMEYE DEVAM EDİYOR

Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Ankara’da yaşayan tüm gençlerin bir çatı altında kente değer üretmek ve kentine katılmak için gençlerle bir araya gelmeye başladı.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Topluluğu ile bir araya gelerek Ankara’da âtıl vaziyete düşmüş yapıların katılımcılık modeliyle tekrar kente kazandırılması projesinin ilk toplantısını gerçekleştirilerek sanatta, mimaride ve kültürde katılımcılık şiarını duyurmaktadır.

 

 

Uluslararası Öğrenciler ve Başkent Gençliği Aynı Amaç İçin Bir Arada

Başkent Gençlik Meclisi, Erasmus Student Network girişiminin Ankara, Gazi ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitelerinin temsilcileri ile bir araya gelerek Başkentte okuyan uluslararası öğrencilerinin de kente katılımını sağlamak için projeler geliştirildi.

Yerel ile uluslararası arasındaki ilişkileri Kent Konseyi çatısı altında kente ve ülkeye değer katarak bilgi, birikim ve kültürel paylaşımların zeminini oluşturmaktadır.

 

 

“Yaşadığımız dünyayı güzelleştirmek istiyorsak kendimize ve kentimize bakmalıyız”

Başkent Gençli Meclisi Sözcüsü Halil ECER, “Ötekileştirmeler ile varacağımız yer ayrışmış dünyalardır. Hepimiz Ankara’da yaşıyorsak kente karşı sorumluluklarımız vardır ve bu sorumluluklar hem gençliğin sesini güçlendirecek hem de Başkentin her alanda güçlenmesini sağlayacak en temel enstrümanımızdır. Yaşadığımız dünyayı güzelleştirmek istiyorsak kendimize ve kentimize bakmalıyız.” diyerek gençlerin bir arada anlamlı işler ortaya koyma gayretine vurgu yaptı.

Kaynak: Editör: Rümeysa KIRMIZI
Etiketler: ANKARA KENT KONSEYİ, BAŞKENT GENÇLİK MECLİSİ
Yorumlar
Haber Yazılımı